sobota 20 Kwi 2024

START

Drukuj

Turniej "O Złotą Iglicę" 29.04.-3.05.2016

W dniach 29.04-3.05 rozgrywany był turniej "O Złotą Iglicę". MDK Śródmieście przy ul. Dubois 5 we Wrocławiu gościł w tym roku 87 zawodników. Warto dodać, że 31 Złota Iglica stanęła otworem, także dla zawodników z zagranicy, dzięki czemu wpisała się do kart historii jako turniej międzynarodowy. Czekamy na Was za rok!
Grupę A (ranking FIDE lub II kat., 29.04.-3.05.2016) zwyciężył Franciszek Sernecki MUKS MDK Śródmieście Wrocław. Najlepszą zawodniczką okazała się Karolina Kalinowska.
Grupę B (od rankingu PZSzach 1600, 1-2.05.2016) zwyciężył Marek Burakowski. Najlepszą zawodniczką była Kornelia Paluch wypełniając tym samym pierwszą normę na I kategorię!
Grupę C (ranking PZSzach 1200-1400, 1-2.05.2016) zwyciężył Jarosław Baran zdobywając III kategorię, zaś klasyfikację kobiet wygrała Magda Sieradzka. Warto dodać, że pan Sławomir Bednarczyk zdobył III kategorię szachową - tata Mateusza Bednarczyka MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Grupę D (ranking PZSzach 1000-1200, 30.04.2016) zwyciężył Kuba Walęga, który zdobył IV kategorię, zaś najlepszą zawodniczką okazała się Natalia Bednarczyk zdobywając tym samym IV kategorię. Zdjęcia. Podsumowanie.

TURNIEJ O ZŁOTĄ IGLICĘ 2016

1. Organizatorzy

MDK Śródmieście Wrocław, MUKS MDK Śródmieście Wrocław,

Waldemar Sernecki.

2. Miejsce rozgrywek

MDK Śródmieście Wrocław, ul. Dubois 5 we Wrocławiu – gr A,B,C, D

Pracownia Szachowa MDK Śródmieście, ul. Św. Antoniego 31b we Wrocławiu – gr A w dniu 03.05.2016

1. Uczestnictwo

W turnieju może wziąć udział każdy szachista i szachistka.

Grupa A – zawodniczki i zawodnicy posiadający dowolny ranking ELO lub II kategorię.

Grupa B – zawodniczki i zawodnicy posiadający ranking PZSzach 1600 lub wyższy.

Grupa C – zawodniczki i zawodnicy posiadający ranking PZSzach 1200-1400.

Grupa D – zawodniczki i zawodnicy posiadający ranking PZSzach 1000 – 1200.

2. System rozgrywek

Grupa A: System szwajcarski na dystansie 7 rund, tempo gry: 60'+30”/pos.

Turniej liczony do oceny rankingowej FIDE!

Istnieje możliwość uzyskania częściowej normy na I i KM

Grupa B: System szwajcarski na dystansie 7 rund, tempo gry: 60 minut. Zawodniczki i zawodnicy posiadający ranking PZSzach 1600 lub wyższy.

Grupa C: System szwajcarski na dystansie 7 rund, tempo gry: 60 minut. Zawodniczki i zawodnicy posiadający ranking PZSzach 1200-1400.

Grupa D: System szwajcarski na dystansie 7 rund, tempo gry: 30 minut. Zawodniczki i zawodnicy posiadający ranking PZSzach 1000-1200.

2.05.2016 Poniedziałek

10:00 - V, VI, VII runda,po ostatniej rundzie zakończenie zawodów.

Grupa D:

30.04.2016 Sobota

9:15 - 09:45 - potwierdzenie udziału i zapisy do turnieju,

10:00 - I, II, III, IV, V, VI i VII runda, po ostatniej rundzie zakończenie zawodów.

6. Zgłoszenia

Za pomocą formularza na stronie chessarbiter.com lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

7. Wpisowe

Wpisowe płatne na miejscu przed rozpoczęciem I rundy

Grupa A – 70 zł (w tym opłaty FIDE i PZSzach)

Grupa B – 40 zł

Grupa C – 30 zł

Grupa D – 20 zł

8. Nagrody

Zawodnicy, którzy zajmą miejsca 1-3 w grupach A,B oraz najlepsza zawodniczka otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody finansowe. Grupa A dodatkowo będzie walczyć o replikę ozdobnej szabli kozackiej o imieniu Szaszka Prezesa MUKS MDK Śródmieście Wrocław.

Zawodnicy, którzy zajmą miejsca 1-3 w grupie C, D oraz najlepsza zawodniczka, a także najmłodszy szachista otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, wszyscy startujący w grupie C, D otrzymają upominki.

Wartość nagród za poszczególne miejsca zostanie podana po trzeciej rundzie.