START
OMW do lat 14, 11 i 9 - 26.11.2016, prac. szach. MDK Śródmieście, ul.Antoniego.
Mistrzami Wrocławia w roku 2016 zostali:
w grupie A - Krzysztof Kraszewski i Kornelia Paluch (oboje Śródmieście),
w grupie B - Tymon Jaworski (Polonia) i Aleksandra Pastuszka (Wratislavia) oraz
w grupie C - Marek Szreter i Olga Kraszewska (oboje Śródmieście). Serdeczne gratulacje!
Wyniki końcowe całego cyklu OMW: .xls, .xlsx. Serwisy: Grupa A - do lat 14, Grupa B - do lat 11, Grupa C - do lat 9. Zdjęcia.
W sobotę 26 listopada 2016 w pracowni szachowej MDK Śródmieście przy ul. Św. Antoniego 31 b, czyli w "Hetmanie", zostanie rozegrany 5 turniej 24 Otwartych Mistrzostw Wrocławia dla młodzieży do lat 14. Po turnieju odbędzie się podsumowanie cyklu, wręczenie pucharów i medali.
Regulamin - do wydruku: pojedynczy.docx, pojedynczy.pdf, podwójny.docx, podwójny.pdf.
Wyniki po 3 turniejach:
Grupa A - do lat 14, Grupa B - do lat 11, Grupa C - do lat 9.
Regulamin - do wydruku: pojedynczy.docx, pojedynczy.pdf, podwójny.docx, podwójny.pdf.
Turniej został rozegrany bez wpisowego, a wyniki grup A i B będą policzone do rankingu FIDE w szachach szybkich.
Regulamin
24. Otwartych Mistrzostw Wrocławia - Szachy dla młodzieży - grupy A, B i C
Miejsce:
Pracownia szachowa MDK Śródmieście Wrocław, ul. Św. Antoniego 31 b.
Terminarz turniejów:
2016.02.20. - 1. turniej
2016.04.16. - 2. turniej
2016.05.14. - 3. turniej
2016.09.10. - 4. turniej
2016.11.26. - 5. turniej
Harmonogram zawodów:
godz. 9.15-9.45 - potwierdzenia udziału i zgłoszenia do turnieju,
godz. 10:00-14:00 - rundy I-VII,
ok. 14:10 - zakończenie.
Kategorie wiekowe:
grupa A – do lat 14 (ur. 2002 r. i młodsi),
grupa B – do lat 11 (ur. 2005 r. i młodsi),
grupa C – do lat 9 (ur. 2007 r. i młodsi).
System rozgrywek:
W każdej grupie wiekowej zawodnicy grają systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.
W przypadku obecności minimum 12 dziewcząt i 12 chłopców w jednej grupie wiekowej, odbędą się oddzielne turnieje dla dziewcząt i chłopców, a w przeciwnym przypadku grają w jednej grupie, ale mają osobne klasyfikacje.
Tempo gry:
Po 10 minut na partię + 5 sekund na posunięcie dla zawodnika.
Sędziowanie:
W turniejach obowiązują aktualne przepisy FIDE dla szachów szybkich.
Maksymalne spóźnienie na partię wynosi 10 minut.
Punktacja:
O kolejności miejsc decyduje ilość zdobytych punktów, a w przypadku ich równej ilości punktacja pomocnicza: Buchholz średni, Buchholz, liczba zwycięstw, progres.
Klasyfikacja generalna:
Do klasyfikacji rocznej (osobna dla chłopców i dziewcząt w każdej grupie wiekowej) liczy się suma punktów zdobytych w 4 najlepiej rozegranych turniejach, a przy równej ilości punktów decyduje miejsce zajęte w ostatnim turnieju.
Ważne!:
Turnieje będą liczone do rankingu FIDE w szachach szybkich.
Do turnieju nie ma wpisowego. Liczba uczestników jest ograniczona do 50.
Zgłoszenia mailem, na stronie chessarbitra lub przed turniejem.
UWAGA!
Każdy uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych oraz na wykorzystanie wizerunku przez organizatorów dla potrzeb organizacji zawodów, publikacji wyników i zdjęć z zawodów.
Kierownik zawodów:
Wiesław Janocha, tel. 607-235-531; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Organizator:
MUKS MDK Śródmieście, ul. Dubois 5, 50-208 Wrocław - http://muks-srodmiescie.pl/
Ostatnio na Forum
-
- Zajęcia szkoleniowe MDK Śródmieście - odwołane, nieodwołane, gdzie, kiedy.
- 1 dzień 16 godzin ago
-
- Nowi zawodnicy, nowe kategorie
- 4 dni 10 godzin ago
-
- Finaliści Mistrzostw Polski Juniorów
- 4 dni 12 godzin ago
-
- Ligi seniorów
- 4 dni 12 godzin ago
-
- Występy zawodników Śródmieścia
- 6 dni 10 godzin ago
-
- Grand Prix Śródmieścia
- 3 tygodni 4 dni ago
-
- Ranking szachów szybkich juniorów Śródmieścia
- 3 tygodni 6 dni ago
-
- Ranking ELO juniorów Śródmieścia
- 3 tygodni 6 dni ago
-
- TOP turnieje
- 1 miesiąc 3 tygodni ago
-
- Mistrz Franciszek Sernecki
- 2 miesiąc 4 dni ago
Klub
Gościmy
Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.
Turnieje
-
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - IV turniej - 23.03.2024.
-
Letni obóz szachowy - Sokołowsko 26.06.-6.07.2024
-
Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18 - Stare Jabłonki
-
XII RODZINNY TURNIEJ SZACHOWY - sobota 16.03.2024
-
Mistrzostwa Polski do lat 10 - Jastrzębia Góra
-
Mistrzostwa Młodych Szachistów - I turniej - 9.03.2024 (sobota)
-
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - III turniej - 2.03.2024.
-
Turniej o kategorie (Drugi Krok) - 24-25.02.2024
-
Turniej Pierwszy Krok - sobota 17.02.2024
-
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - II turniej - 3.02.2024.