START
MDŚJ w szachach klasycznych, Żarów 23-24.09.2017
W dniach 23-24.09.2017 w Żarowie rozegrane zostały Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych. Wyniki poszczególnych grup wiekowych:
D-9 1. Wiktoria Śmietańska (KSz Polonia Wrocław), 2. Julia Salamon (KSz Polonia Wrocław), 3. Aleksandra Zielińska (KSz Jelonka Jelenia Góra)
D-11 1. Wiktoria Janikowska (KSz Jelonka Jelenia Góra), 2. Jagoda Romejko (KSz Jelonka Jelenia Góra), 3. Wiktoria Olszewska (UKS SP 3 w Bogatyni)
D-13 1. Marta Krzyżosiak (KSz Polonia Wrocław), 2. Justyna Łochina (WKS Kopernik), 3. Martyna Jędrzejko (KSz Polonia Wrocław)
D-15 1. Aleksandra Skiba (UKS Szach-Mat Syców), 2. Elena Lascar (KSz Miedź Legnica), 3. Wiktoria Wąsala (UKS Giecek Radków)
D-17 1. Zofia Frej (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), 2. Anna Karykowska (KSz Miedź Legnica), 3. Patrycja Fajt (UKS GIECEK Radków)
C-9 1. Kacper Karp (KSz Jelonka Jelenia Góra), 2. Michał Grzebieniowski (MOK Głogów), 3. Błażej Grot (KSz Polonia Wrocław)
C-11 1. Piotr Kejna (Miedź Legnica), 2. Krzysztof Matela (UKS Skoczek Milicz), 3. Mikołaj Wieczorek (MUKS MDK Śródmieście Wrocław)
C-13 1. Jakub Luberański (KSz Polonia Wrocław), 2. Michał Fiedorek (KSz Polonia Wrocław), 3. Jakub Dołharz (KSz Polonia Wrocław)
C-15 1. Bartosz Mazurek (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), 2. Wiktor Lewandowski (Miedź Legnica), 3. Bartosz Smukowski (Wieża Pęgów)
C-17 1. Krzysztof Łukasiewicz (UKS SP3 w Bogatyni), 2. Franciszek Sernecki (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), 3. Natan Sypień (UKS SP3 w Bogatyni)
Serwisy turniejowe:
Serwisy turniejowe: D - 9, C - 9, D - 11, C - 11, D-13, C - 13, D i C - 15, D i C - 17
Organizatorem Mistrzostw na zlecenie DZSZach był klub szachowy GLKS Goniec Żarów i Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.
Galeria zdjęć - Marcin Korzekwa
Film z Mistrzostw - Marcin Korzekwa
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych, Żarów 23-24.09.2017.
Serwisy turniejowe:
D-9 dziewczęta do 9 lat (2008 i młodsze) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5145/,
C-9 chłopcy do 9 lat (2008 i młodsi) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5150/,
D-11 dziewczęta do 11 lat (2006 i młodsze) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5146/,
C-11 chłopcy do 11 lat (2006 i młodsi) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5151/,
D-13 dziewczęta do 13 lat (2004 i młodsze) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5147/,
C-13 chłopcy do 13 lat (2004 i młodsi) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5152/,
D-15 dziewczęta do 15 lat (2002 i młodsze) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5148/,
C-15 chłopcy do 15 lat (2002 i młodsi) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5153/,
D-17 dziewczęta do 17 lat (2000 i młodsze) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5149/,
C-17 chłopcy do 17 lat (2000 i młodsi) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5154/.
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych
Komunikat organizacyjny
1. Organizatorzy.
• Dolnośląski Związek Szachowy,
• Klub szachowy Goniec Żarów.
2. Termin i miejsce rozgrywek.
23-24.09.2017 r. (sobota - niedziela).
Hala Sportowa Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A.
3. Uczestnictwo.
W mistrzostwach mają prawo udziału zawodnicy zrzeszeni w klubach szachowych Dolnego Śląska oraz niezrzeszeni szachiści będący mieszkańcami Dolnego Śląska, startujący w następujących grupach wiekowych:
D-9 dziewczęta do 9 lat (2008 i młodsze) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5150/,
C-9 chłopcy do 9 lat (2008 i młodsi) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5145/,
D-11 dziewczęta do 11 lat (2006 i młodsze) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5146/,
C-11 chłopcy do 11 lat (2006 i młodsi) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5151/,
D-13 dziewczęta do 13 lat (2004 i młodsze) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5147/,
C-13 chłopcy do 13 lat (2004 i młodsi) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5152/,
D-15 dziewczęta do 15 lat (2002 i młodsze) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5148/,
C-15 chłopcy do 15 lat (2002 i młodsi) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5153/,
D-17 dziewczęta do 17 lat (2000 i młodsze) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5149/,
C-17 chłopcy do 17 lat (2000 i młodsi) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5154/.
Każdy z uczestników winien być pod opieką rodzica lub przedstawiciela klubu pod rygorem nie dopuszczenia do mistrzostw.
4. Wpisowe.
20 zł od osoby, płatne na miejscu - dla osób zgłoszonych do dnia 22.09.2017 do godz. 15.00, osoby zgłoszone po tym terminie płacą wpisowe większe o 10 zł.
5. Zgłoszenia.
W serwisach turniejowych na stronie www.chessarbiter.com lub emailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podaniem danych: imię nazwisko, data urodzenia, ranking szachowy, kategoria, klub szachowy bądź miejscowość zamieszkania.
6. System rozgrywek, tempo gry.
6.1. Mistrzostwa rozegrane zostaną systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. W grupach mniejszych niż 10 zawodników system rozgrywek ustali sędzia główny. W przypadku małej liczby uczestników w poszczególnych grupach wiekowych, sędzia główny może połączyć sąsiednie grupy wiekowe.
6.2. Tempo gry: 30 min. + 30 s. na ruch, w grupach najmłodszych 60 minut na partię dla zawodnika.
6.3. Obowiązuje zapis partii. Za zgodą sędziego głównego z obowiązku zapisu partii mogą być zwolnieni najmłodsi uczestnicy, na indywidualny wniosek zawodnika (opiekuna), ale wtedy zawodnik otrzymuje połowę czasu do namysłu.
6.4. W zawodach obowiązuje zakaz składania propozycji remisowych i przyjmowania ich przed wykonaniem pierwszych 30 posunięć.
6.5. O kolejności zajętych miejsc decyduje suma zdobytych punktów, a w przypadku równości, punktacja pomocnicza, w następującej kolejności: system Buchholtza uśredniony, system Buchholza pełny, progress, liczba zwycięstw, losowanie. W turnieju kołowym: Berger, Koya, liczba zwycięstw, bezpośrednie pojedynki, losowanie.
6.6. Zawodnik może się spóźnić na rundę maksymalnie 15 min., na rundę V – 30 minut – decyduje czas który upłyną na zegarze.
6.7. Zawodnicy, którzy grali swoje partie pełne 2 godziny mają prawo do 5 min. przerwy.
7. Harmonogram turnieju.
23.09.2017 sobota
8:00 - 9.15 - Przyjęcie uczestników (potwierdzenie udziału)
9.30 - Uroczyste otwarcie mistrzostw
9.30 - 11.30 I runda
11.30 - 13.30 II runda
13.30 - 14.30 przerwa obiadowa
14.30 - 16.30 III runda
16.30 - 18.30 IV runda
24.09.2017 niedziela
9.00 - 11.00 V runda
11.00 - 13.00 VI runda
13.00 - 14.00 przerwa obiadowa
14.00 - 16.00 VII runda
16.20 - Uroczyste zakończenie mistrzostw
8. Nagrody.
Zwycięzcy grup otrzymają puchar, medal i dyplom, zawodnicy z miejsce II – III medale i dyplomy. Dodatkowo przewidziane są nagrody rzeczowe i finansowe dla najlepszych zawodników w zależności od ilości startujących osób w poszczególnej kategorii wiekowej. Szczegółowy fundusz nagród podany będzie podczas turnieju.
Najlepszy chłopiec i najlepsza dziewczynka do lat 8 zdobywają prawo do wyjazdu na Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec do lat 8 w Sebnitz 8-14.10.2017.
9. Zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie.
W trakcie trwania mistrzostw (sobota, niedziela) istnieje możliwość wykupienia obiadów na stołówce w Gimnazjum (200 m obok sali gry) w cenie 10 zł za zestaw (zupa + drugie danie).
Zakwaterowanie w Żarowie:
„ŻAR-MED”, ul. Słowackiego 6, 58-130 Żarów.
Dla osób biorących udział w Mistrzostwach zakwaterowanie wraz ze śniadaniem i kolacją wynosi 65 zł od osoby za dobę (pokoje 3–4 osobowe). www.zar-med.pl, tel./fax 74 858 03 99. Rezerwacja zakwaterowania do 15.09.2017. Ilość miejsc ograniczona.
10. Sprawy organizacyjne i inne:
- sprzęt szachowy zapewnia organizator,
- ostateczna interpretacja komunikatu należy do organizatora,
- kierownik turnieju: Artur Adamek, tel. 607 124 166,
- bezpośrednio po zakończeniu ostatnich partii w grupach do lat 9 odbędzie się zebranie rodziców dzieci wyjeżdżających do Sebnitz,
- zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
Ostatnio na Forum
-
- Występy zawodników Śródmieścia
- 14 godzin 32 minut ago
-
- TOP turnieje
- 1 dzień 1 godzinę ago
-
- Zajęcia szkoleniowe MDK Śródmieście - odwołane, nieodwołane, gdzie, kiedy.
- 1 tydzień 1 dzień ago
-
- Grand Prix Śródmieścia
- 1 tydzień 2 dni ago
-
- III liga juniorów
- 1 tydzień 2 dni ago
-
- Ranking szachów szybkich juniorów Śródmieścia
- 2 tygodni 3 dni ago
-
- Ranking ELO juniorów Śródmieścia
- 2 tygodni 3 dni ago
-
- Nowi zawodnicy, nowe kategorie
- 3 tygodni 5 dni ago
-
- Finaliści Mistrzostw Polski Juniorów
- 3 tygodni 5 dni ago
-
- Ligi seniorów
- 3 tygodni 5 dni ago
Klub
Gościmy
Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.
Turnieje
-
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Wałbrzych 13-20.04.2024
-
38 Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka 29-31.05.2024
-
Złota Iglica - Grupa C (Pierwszy Krok), 2.05.2024.
-
Złota Iglica Grupa B (Drugi Krok - rankingi 1250-1700), 4-5.05.2024
-
Złota Iglica Grupa A (liczona do FIDE), 1-5.05.2024.
-
Srebro w IV lidze! III i IV ligi juniorów, Kłodzko 5-7.04.2024
-
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - IV turniej - 23.03.2024.
-
Letni obóz szachowy - Sokołowsko 26.06.-6.07.2024
-
Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18 - Stare Jabłonki
-
XII RODZINNY TURNIEJ SZACHOWY - sobota 16.03.2024