26 OMW w szachach dla dzieci do lat 6, 7 i 8 - 2 turniej - 7.04.2018
W drugim turnieju cyklu 26 Otwartych Mistrzostw Wrocławia dla dzieci do lat 6, 7 i 8, rozegranym w sobotę 7.04.2018 w Młodzieżowym Domu Kultury Śródmieście we Wrocławiu, uczestniczyło 59 dzieci.W Grupie F, dzieci do lat 6 (urodzeni w 2012 roku i młodsi), podobnie jak w pierwszym turnieju, zwyciężyli Kamil Halhoul (MDK Krzyki Wrocław) i Michalina Popczyńska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław).
Grupa E, dzieci do lat 7 (ur. w 2011 r.) - również tak samo jak w pierwszym turnieju - najlepsi byli: Krystian Piechocki (MDK Fabryczna Polonia Wrocław) i Julita Zych (Przedszkole na Orlej Polanie w Ziębicach).
Grupa D, dzieci do lat 8 (ur. w 2010 r.). Także w tej grupie ponownie najlepsi byli tak jak w poprzednim turnieju - Maja Wieczorek (MDK Fabryczna Polonia Wrocław) i Eryk Krawczyk (MUKS MDK Śródmieście Wrocław).
26.Otwarte Mistrzostwa Wrocławia
w szachach dla dzieci
Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście Wrocław ul. Dubois 5
Cykl 5 sobotnich turniejów szachowych „Otwarte Mistrzostwa Wrocławia”
do lat 6 (Grupa „F” - urodzeni w 2012 roku i młodsi).
do lat 7 (Grupa „E” – urodzeni w 2011 roku),
do lat 8 (Grupa „D” - urodzeni w 2010 roku,
I turniej 24.02.2018
II turniej 07. 04. 2018 (sobota)
IIIturniej 12. 05. 2018
IVturniej 06.10. 2018
Vfinałowy 24. 11. 2018
⇨Tempo gry: po 15 minut na rozegranie partii dla każdego gracza.
⇨W każdym turnieju (kojarzenie komputerowe systemem szwajcarskim) każdy uczestnik zagra:
7 partii - grupa do lat 8. 6 partii - do lat 7, 5 partii - do lat 6.
⇨Każda z grup ma osobną dla chłopców i dziewcząt klasyfikację roczną, do której wlicza się sumę punktów zdobytych przez zawodnika w czterech najlepiej rozegranych turniejach.
W przypadku równej ilości pkt o miejscu decyduje wynik w ostatnim turnieju.
⇨ Dobrowolna składka – 6 zł (do lat 6), 7 zł (do lat 7) 8 zł (do lat 8) - w każdym turnieju na zakup upominków dla wszystkich uczestników.
⇨Wszyscy zawodnicy otrzymują upominki, a najlepsi dyplomy - zaraz po zakończeniu rozgrywek.
⇨Za 3 pierwsze miejsca w klasyfikacji rocznej (wśród dziewcząt i chłopców) zostaną wręczone medale. Dla zwycięzców puchary!
⇨ We wszystkich turniejach startować mogą również uczestnicy spoza Wrocławia.
⇨ Dozwolona jest gra w starszej grupie wiekowej w każdym turnieju (dotyczy to wszystkich grup OMW).
Orientacyjny program sobotnich turniejów szachowych OMW dla młodzieży
Godz. 9.15 – 9.45– potwierdzenie zgłoszenia do zawodów
Godz. 9.50 – 9.55– ogłoszenie list startowych i kojarzeń I rundy
Godz. 10.00– otwarcie zawodów Godz. 13.00 – 13.30 – V runda (grupa F)
Godz. 10.15 – 10.45 – I rundaGodz. 13.40 – 14.10 – VI runda (grupy E)
Godz. 11.00 – 11.30 – II runda Godz. 14.15 – 14.45– VII runda (grupa D)
Godz. 11.40 – 12.10 – III rundaZakończenia zawodów – bezpośrednio po ostatniej partii w grupie – dwie
Godz. 12.20 – 12.50 – IV runda.pierwsze grupy w sali nr 7 (sala klubowa), ostatnia w sali nr 9 (sala gry).
⇨ Organizatorem turniejów szachowych OMW dla dzieci jest MUKS MDK Śródmieście Wrocław.
⇨ Wszelkie zapytania dotyczące tych turniejów należy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
⇨ Dla rodziców oraz dla dzieci oczekujących na rozegranie kolejnych partii organizatorzy udostępniają salę klubową. Będzie można wypić gorące napoje (ewentualnie zakupić sprzęt szachowy i specjalistyczną literaturę).
Prosimy o zgłoszenia (najpóźniej na 1 dzień i przed turniejem) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.lub przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stroniewww.chessarbiter.com.
⇨ Wyniki turniejów zamieszczane będą na stronie www.omw.wroc.pl iwww.muks-srodmiescie.pl
Ostatnio na Forum
-
- TOP turnieje
- 31 minut ago
-
- Zajęcia szkoleniowe MDK Śródmieście - odwołane, nieodwołane, gdzie, kiedy.
- 6 dni 17 godzin ago
-
- Grand Prix Śródmieścia
- 1 tydzień 14 godzin ago
-
- III liga juniorów
- 1 tydzień 15 godzin ago
-
- Występy zawodników Śródmieścia
- 1 tydzień 1 dzień ago
-
- Ranking szachów szybkich juniorów Śródmieścia
- 2 tygodni 1 dzień ago
-
- Ranking ELO juniorów Śródmieścia
- 2 tygodni 1 dzień ago
-
- Nowi zawodnicy, nowe kategorie
- 3 tygodni 3 dni ago
-
- Finaliści Mistrzostw Polski Juniorów
- 3 tygodni 3 dni ago
-
- Ligi seniorów
- 3 tygodni 3 dni ago
Klub
Gościmy
Odwiedza nas 24 gości oraz 1 użytkownik.
- TatoAdama
Turnieje
-
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Wałbrzych 13-20.04.2024
-
Złota Iglica - Grupa C (Pierwszy Krok), 2.05.2024.
-
Złota Iglica Grupa B (Drugi Krok - rankingi 1250-1700), 4-5.05.2024
-
Złota Iglica Grupa A (liczona do FIDE), 1-5.05.2024.
-
Srebro w IV lidze! III i IV ligi juniorów, Kłodzko 5-7.04.2024
-
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - IV turniej - 23.03.2024.
-
Letni obóz szachowy - Sokołowsko 26.06.-6.07.2024
-
Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18 - Stare Jabłonki
-
XII RODZINNY TURNIEJ SZACHOWY - sobota 16.03.2024
-
Mistrzostwa Polski do lat 10 - Jastrzębia Góra