wtorek 16 Kwi 2024
Drukuj

Trzy medale(!) w Mistrzostwach Unii Europejskiej Juniorów, Kouty nad Desnou (Czechy), 13-22.08.2020.

W klasyfikacji końcowej mistrzostw Unii Europejskiej Juniorów zawodniczki MUKS MDK Śródmieście Wrocław zdobyły aż 3 medale! Dwa srebrne medale zdobyły: Zofia Kulczycka, która zgromadziła 5,5 pkt. wśród dziewcząt do lat 12 i Michalina Popczyńska (4,5 pkt) w grupie do lat 8. Brązowy medal zdobyła Sandra Klincewicz (4,5 pkt) w grupie do lat 10. Świetnie spisała się też Maja Popczyńska, która zajęła 5. miejsce wśród dziewcząt do lat 12. GRATULACJE!!!
Polska zdobyła łącznie 4 medale. W grupie U8 brązowy medal wśród chłopców zdobył Antoni Radzimski. W klasyfikacji medalowej Polska (0-2-2) zajęła 3. miejsce za Czechami (7 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe) i Słowenią (1-0-0), a przed Rumunią (0-1-1), Bułgarią (0-1-0) i Niemcami (0-0-1).

Transmisja: U12U10U8

W ostatniej rundzie niestety było bardzo trudno: Zosia zremisowała, a pozostała trójka przegrała. :-(

W przedostatniej (ósmej) rundzie dziewczęta zagrały znakomicie. Cała czwórka wygrała swoje partie. Brawo!

Po ośmiu rundach Zosia Kulczycka ma na koncie 5 pkt. i jest najlepszą zawodniczką w grupie U12, a Maja Popczyńska ma 4 pkt. i zajmuje 5. miejsce. Sandra Klintsevich zgromadziła 4,5 pkt. i zajmuje 3. miejsce w gronie dziewcząt grupy U10. Michalina Popczyńska ma na koncie 4,5 pkt. i 2. miejsce wśród dziewcząt w grupie U8. Jak widać mamy szanse na kilka medali. :-)

W szóstej rundzie najlepiej spisały się nasze 12-latki Zosia i Maja, które wygrały swoje partie. Michalina zremisowała, a Sandra przegrała swój pojedynek.

Po sześciu rundach Zosia Kulczycka ma na koncie 4 pkt. i jest najlepszą zawodniczką w grupie U12, a Maja Popczyńska ma 2 pkt. z 5 partii i zajmuje 8. miejsce. Sandra Klintsevich zgromadziła 3 pkt. i zajmuje 5. w gronie dziewcząt grupy U10. Michalina Popczyńska ma na koncie 3 pkt. i 4. miejsce wśród dziewcząt w grupie U8.
Do końca turnieju pozostało już tylko 3 partie. Trzymamy kciuki!

W czwartej rundzie Michalina szybko wygrała. :-) Sandra i Zosia także wygrały, przegrała tylko Maja.

W trzeciej rundzie Sandra wygrała, a Michalina zremisowała. Maja i Zosia jeszcze grają... W końcu Zosia zremisowała, a Maja - przegrała.
Po trzech rundach w grupie do lat 12 Maja ma 1,5 pkt. a Zosia - 1,0 pkt., w grupie do lat 10 Sandra ma 1,0 pkt., a w grupie do lat 8 - Michalina ma 1,5 pkt.

W drugiej rundzie nasze dziewczęta zagrały lepiej: Michalina wygrała, Maja zremisowała, a Sandra przegrała. Zosia jeszcze gra najdłuższą partię rundy... i niestety przegrywa.

W pierwszej rundzie było ciężko: Zosia zremisowała, Sandra i Michalina przegrały, a Maja dostała punkt bez gry.

W dniach 13-22 sierpnia w Koutach nad Desnou (Czechy) odbędą się Mistrzostwa Unii Europejskiej Juniorów. W reprezentacji Polski wystąpią trzy nasze zawodniczki: Zofia Kulczycka (U12), Sandra Klintsevich (U10) i Michalina Popczyńska (U8). Przypomnijmy, że cała trójka zdobywała już medale Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych. Gratulujemy awansu do drużyny narodowej! W mistrzostwach wystąpi też starsza siostra Michaliny - Maja Popczyńska. Trzymamy kciuki za udane występy całej czwórki!