piątek 30 Paź 2020
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Wszytko dotyczące rozgrywek ligowych.

TEMAT: Ligi seniorów

Ligi seniorów 5 lata 7 miesiąc ago #219

• Marek Ścisły
  • Marek Ścisły Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 6
Ostatnie kolejki IV Ligi Wrocławskiej i Podwrocławskiej

Skoczek Milicz 1-4 MUKS 1a
K.Witkowski 0-1 Lachowicz D.
E. Murawski 1/2 Wolska M.
R.Janas 1/2 Sękowska H.
A.Janas 0-1 Molenda Mikołaj
A. Ryczywół 0-1 Molenda Maja

MUKS 1a 1,5 - 3.5 Szach Mat Syców
Lachowicz D. 0-1 Skubis F.
Wolska M. 1/2 Kuczkowiak J.
Sękowska H. 1-0 Skubis J.
Molenda Mikołaj 0-1 Rosiek P.
Molenda Maja 0-1 Kempa K.

Szach Mat Syców 4-1 MUKS 1b
Skubis F. 1/2 Szczuraszyk J.
Kuczkowiak J. 1-0 Szymczak K.
Skubis J. 1-0 Fedak A.
Rosiek P. 1/2 Frej H.
Kempa K. 1-0 Ziemięcki D.

MUKS 1b 2-3 Skoczek Milicz
Szczuraszyk J. 0-1 Witkowski K
Szymczak K. 0-1 Murawski E.
Fedak A. 0-1 Janas R.
Frej H. 1-0 Janas R.
Ziemięcki D. 1-0 A. Ryczywół
Ostatnio zmieniany: 5 lata 7 miesiąc ago przez Robert Korpalski.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ligi seniorów 5 lata 6 miesiąc ago #251

• Wiesław Janocha
  • Wiesław Janocha Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 11
Dzisiaj Śródmieście grało przedostatnią rundę 3 ligi seniorów.
Mimo trudności ze skompletowaniem składu (3 osoby wyjechały na Ogólnopolską Olimpiadę Sportów Umysłowych do Suwałk, a 3 osoby nie mogły zagrać z innych powodów) - cztery osoby w bojowych nastrojach pojechały do Wołowa, by zagrać z zespołem WKSz.
Walkower zgodnie z regulaminem oddaliśmy na ostatniej 5. szachownicy.
Znakomicie rozpoczęła mecz Asia Korpalska, której do zwycięstwa nad Adrianem Michońskim wystarczyła ... godzina. Jest to tym bardziej zaskakujące, że tegoroczna maturzystka słynie z zamiłowania do dłuższych namysłów i dość często wpada w niedoczasy. Był to więc optymistyczny prognostyk przed kolejnymi pojedynkami.
Jako kolejny wygrał brat Asi - Maciek. :) Maciej pokonał Pawła Czarnego białymi w obronie Caro-Kann.
Nawet nie bardzo zauważyłem jak i kiedy, bo miałem sporo problemów w swojej partii. Dzieci trenera Korpalskiego (bardzo ciepło wspominanego w Wołowie) wyprowadziły Śródmieście na prowadzenie 2:1.
Potem niestety ja musiałem uznać wyższość najmłodszego zawodnika gospodarzy - Kamila Nowaka i wynik meczu zależał od partii Michała Hołowni z Krzysztofem Ratajkiem, który karierę zaczynał ... 30 lat temu w naszym klubie. :)
Michał stanął na wysokości zadania i pewnie zrealizował przewagę w końcówce wieżowej. To pozwoliło odnieść drużynie Śródmieścia zwycięstwo 3:2 nad WKSz-em.
Przy tej okazji chciałbym wszystkim grającym w dzisiejszym meczu podziękować za walkę na szachownicach i pogratulować wyników. :)
Po 10 rundzie nasz klub jest na 8. miejscu, a w ostatniej rundzie 26 kwietnia zmierzy się z outsiderem rozgrywek - zespołem Miedzianego Skoczka z Lubina.

Wiesław Janocha - kapitan drużyny
Ostatnio zmieniany: 5 lata 6 miesiąc ago przez Wiesław Janocha.

Ligi seniorów 5 lata 6 miesiąc ago #273

• Marek Ścisły
  • Marek Ścisły Avatar
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 6
... a w ostatniej rundzie:
MUKS MDK Śródmieście Wrocław - LZS MDK Miedziany Skoczek Lubin - ZDJĘCIA

Ligi seniorów 5 lata 6 miesiąc ago #274

• Wiesław Janocha
  • Wiesław Janocha Avatar
  • Administrator
Ostatni mecz wygraliśmy 5:0 :)
Mimo tak okazałego wyniku, mecz był nadspodziewanie trudny, przeciwnicy walczyli dzielnie pomimo niższych kategorii i rankingów. Każdy punkt zdobywany był w ciężkiej walce.

Liga dobiegła końca, zajęliśmy w niej niezłe 7. miejsce, choć była szansa walki nawet o 4. miejsce. Hetman Wrocław, który je zajął wyprzedził nas tylko o 1 punkt meczowy.
Nasza młodzież po raz kolejny potwierdziła, że silni przeciwnicy w 3 lidze są im niestraszni. Jest to tym cenniejsze, że wiele osób się obawiało tego startu po rezygnacji z gry w drużynie dwóch czołowych juniorów grających na 1 i 2 szachownicy. W drużynie debiutowała czwórka juniorów, a grało w niej aż 4 juniorki!

Oto wyniki indywidualne naszych zawodników:
1. Adam BOŻEK 0/1
2. Wiesław JANOCHA 3,5/5
3. Franek SERNECKI 3/7
4. Aga DMOCHOWSKA 3/6
5. Dunia LASCAR (debiut) 3,5/6
6. Maciek KORPALSKI (debiut) 4/8
7. Zosia FREJ (debiut) 2/5
8. Asia KORPALSKA 2,5/5
9. Michał HOŁOWNIA (debiut) 5,5/8
10. Adam KAWALER 2/3

Zrobiłem też małe podsumowanie rankingowe ligi, bo w serwisie turniejowym nie ma przyrostów rankingowych. Nasz zespół zyskał łącznie 259 pkt. ELO. To więcej niż w rekordowym ubiegłym sezonie, gdy zyskaliśmy 220 pkt.ELO, trzeba jednak dodać, że wtedy był niższy współczynnik K=15. Obecnie jest K=40.
Na wielki przyrost punktowy Śródmieścia składają się przyrosty następujących zawodników:
1. Michał HOŁOWNIA +64 pkt. ELO w 6 partiach
2. Agnieszka DMOCHOWSKA +43 pkt. ELO w 6 partiach
3. Maciej KORPALSKI +43 pkt. ELO w 8 partiach
4. Franek SERNECKI +41 pkt. ELO w 7 partiach
5. Asia KORPALSKA +39 pkt. ELO w 5 partiach
6. Dunia LASCAR +31 pkt. ELO w 6 partiach
7. Adam KAWALER +21 pkt. ELO w 2 partiach
Niewielkie straty poniosły tylko 3 osoby, w tym dwóch trenerów. ;)

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za postawę na lidze, waleczność i ambicję i życzę im żeby w przyszłym roku zagrali równie dobrze, a może nawet ... jeszcze lepiej!

Ligi seniorów 5 lata 1 miesiąc ago #371

Warto napisać o sukcesach Chwastów w ligach centralnych.
OKSiR Wisznia Mała z dwoma Chwastami w składzie awansował do Ekstraligi !!! Chwasty, czyli Łukasz Butkiewicz i Michał Luch zrobili łącznie 13 punktów z 18 partii i byli lokomotywami drużyny! Ogromne gratulacje dla klubu, który warto przypomnieć, został założony, między innymi dlatego, że ówsześni zawodnicy MUKS-u zakończyli wiek juniorski.

Równolegle w 2 lidze walczyła ekipa z 5 (!) Chwastami w składzie, czyli AZS Politechnika. Od czasów założenia klubu w Wiszni Małej chyba mało który klub mógł się pochwalić tak wysokim współczynnikiem wychowanków MUKS MDK Śródmieście. Jaki był efekt? Dobra atmosfera w drużynie wyniosła AZS na dobre wyniki, zawodnicy zarobili łącznie 116 punktów rankingowych i bez najmniejszych problemów utrzymali drużynę w 2 lidze. W składzie AZS wystąpili: Lidzia Zdziarska-Zaręba, Radek Zaręba, Bartek Mondrzycki, Witek Oszczanowski oraz moja skromna osoba (a także dwa nieChwasty Paweł Teclaf i Radek Czachor).
Ostatnio zmieniany: 5 lata 1 miesiąc ago przez Maciek Cajbel.

Ligi seniorów 5 lata 1 miesiąc ago #375

• Wiesław Janocha
  • Wiesław Janocha Avatar
  • Administrator
Wielkie gratulacje dla naszych wychowanków!
Oby więcej tak dobrych wieści.
Dodałbym jeszcze, że w II lidze w drużynie Wieży Pęgów udanie wystąpił Filip Dowgird, a w MDK Fabryczna Polonia Wrocław Przemysław Piotrowski.
Mam nadzieję,że będziemy mogli ich wszystkich zobaczyć na turnieju z okazji 35-lecia klubu. :)
Czas generowania strony: 0.162 s.

Ostatnio na Forum

Wiadomości szachowe

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.