czwartek 20 Wrz 2018
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Miejsce na informacje o turniejach szachowych.

TEMAT: Występy zawodników Śródmieścia

Występy zawodników Śródmieścia 3 miesiąc 3 tygodni ago #1305

 • Adam Bożek
 • Adam Bożek Avatar
 • Offline
 • Złoty forowicz
 • Posty: 195
 • Otrzymane podziękowania: 3
W dniach 24-26.05.2018.w Pokrzywnej rozegrano Licealiadę w ramach Ogólnopolskich Igrzysk Szkół.Te mistrzostwa Polski wygrała reprezentacja LO VII z Wrocławia!!! w składzie: Konrad Sierpowicz(Polonia Wrocław), Franciszek Sernecki, Michał Hołownia, Michał Wróbel, Agnieszka Dmochowska.
Po porażce w I rundzie nasi rutynowani juniorzy zmobilizowali się i pewnie sięgnęli po zwycięstwo w zawodach.Należy podkreślić świetne wyniki indywidualne Franciszka-8,0 z 9 partii i Agnieszki-7,0 z 9 partii.
GRATULACJE!!!
Bardzo ambitnie walczyła o medal reprezentacja wrocławskiego III LO mając w składzie Zosię Frej i Helenkę Sękowską.Zabrakło naprawdę niewiele, walka trwała do samego końca, a brązowy medal był w zasięgu...
Reprezentacja III LO zajęła jednak niezłe IV miejsce.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Występy zawodników Śródmieścia 3 miesiąc 3 tygodni ago #1307

W Mistrzostwach Polski MDK-ów w Bydgoszczy 25-27.05.2018 wystąpiło 3 zawodników MUKS MDK Śródmieście Wrocław: Mateusz Uhryn, Łukasz Uhryn i Eryk Krawczyk - https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5106206628642816/results/7.

Mateusz Uhryn zdobył II kategorię szachową!
Gratulacje!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Występy zawodników Śródmieścia 3 miesiąc 1 dzień ago #1328

 • Adam Bożek
 • Adam Bożek Avatar
 • Offline
 • Złoty forowicz
 • Posty: 195
 • Otrzymane podziękowania: 3
W dniach 14-17.06.2018. w Babimoście rozegrano Mistrzostwa Makroregionalne Młodzików. Coroczna formuła tej imprezy przewiduje - poza walką o medale i nagrody - zdobywanie przez juniorów punktów spartakiadowych dla klubów.Zwycięzca zdobywa 3 punkty, wicemistrz i brązowy medalista - po 2 punkty.Zawodnicy na miejscach 4-12 zdobywają po 1 punkcie.
W naszej ekipie najlepiej grała brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów, Zosia Kulczycka, zajmując 3 miejsce także w tych rozgrywkach. Brawo!
Nasi juniorzy walczyli bardzo dzielnie i zajęli wiele punktowanych miejsc.
W efekcie zajęliśmy II miejsce w klasyfikacji punktowej z 6 punktami, ustępując tylko juniorom Polonii Wrocław (10 punktów).
Dziękuję naszym starszym juniorom - Zosi Frej, Michałowi Wróblowi i Adamowi Kawalerowi za obecność w Babimoście, wykonaną pracę z naszymi młodzikami i bezpośredni wkład w dobry wynik sportowy naszej młodej ekipy.
Jak zwykle nieocenioną pracę wykonali wszyscy Rodzice - logistyczną, czasowo bardzo zaangażowani w Mistrzostwa, obecni fizycznie i duchowo w Babimoście.
DZIĘKUJĘ.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Występy zawodników Śródmieścia 2 miesiąc 3 tygodni ago #1333

Świetnie nasi zagrali w Przemkowie 23-24.06.2018 - zdjęcia.
Abdel Dahche zrobił krótką (z 5 partii) częściówkę na I kategorię i zdobył prawie 100 pkt. do rankingu FIDE.
Krzysztof Uhryn zdobył II kategorię i był na 1 miejscu, a na 2 miejscu był Łukasz Uhryn.
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 3 tygodni ago przez Robert Korpalski.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Występy zawodników Śródmieścia 3 tygodni 19 godzin ago #1376

Wielkie gratulacje dla Zosi Kulczyckiej, która udanie wystąpiła na Mistrzostwach Europy Juniorek do lat 10 w Rydze. Zosia zdobyła 5,5 pkt. w 9 partiach, zajęła 18. miejsce (najlepsze z Polek) i zyskała ponad 116 pkt. ELO (najwięcej w grupie G10!). Brawo!
Warto dodać, że Zosię na zawodach wspierali trener Robert Korpalski i mama.
Ostatnio zmieniany: 3 tygodni 19 godzin ago przez Wiesław Janocha.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Występy zawodników Śródmieścia 3 tygodni 18 godzin ago #1377

Dzięki Wiesiek!
Rankingu Zosia zarobiła dużo, głównie dzięki temu, że beztrosko potraciła punkty rankingowe przed tym startem i grała z bardzo zaniżonym rankingiem. Na Mistrzostwach Europy grała w szachy bardzo dobrze, ale słaba kondycja powodowała, że nie wytrzymywała gromadzących się emocji. Nie miała łatwo, bo próbowała wykorzystać czas do namysłu, chciała w każdej pozycji wykorzystać każdą szansę i jednocześnie nie popełniać błędów. Takie ambitne podejście do gry było bardzo wyczerpujące i w efekcie punkty uciekały. Chociaż we wszystkich partiach była bardzo blisko zwycięstwa, to nie wszystkie partie dowiozła do zwycięskiej mety.
Dwie pierwsze partie grała z podwyższoną temperaturą.
W pierwszej grała z bardzo silną zawodniczką, miała pionka przewagi, dobrą pozycję, ale baterie się wyczerpały w okolicach 40 posunięcia.
W drugiej partii grała za słabiutką przeciwniczką, którą właściwie ośmieszyła, miała przewagę wieży, ale baterie się wyczerpały i był tylko remis i uzasadniona wielka rozpacz.
3 i 4 partia - radość gry w szachy zdrowej już zawodniczki i pewne dwa zwycięstwa, ale po długotrwałej walce.
W 5 rundzie grała ze świetnie przygotowaną do gry lokalną rywalką Joanną Pietryk (widoczna jest bardzo dobra praca Piotra Golucha) i po napiętej grze z przewagą jakości, ale przy pozycyjnej kompensacji u przeciwniczki, baterie ponownie się wyczerpały. Dwa byle jakie ruchy, a trzeci to już podwałka mata i była kolejna uzasadniona rozpacz...
Kolejne dwie partie - znowu świetna gra Zosi i pewne dwa zwycięstwa, ale po długotrwałej walce.
W przedostatniej partii Zosia grała już trochę gorzej, zbyt nerwowo i mimo, że dostała bardzo korzystne kojarzenie, to wygraną partię przez duże przeoczenie doprowadziła do przegranej, ale już po następnych dwóch posunięciach przeciwniczka powinna się poddać. Zosia końcówki gra dobrze i pewnie wykorzystywała kolejne okazje, ale dała pata, bo tamtemu królowi jedno pole odebrał przyczajony daleko goniec i była kolejna uzasadniona rozpacz...
W ostatniej rundzie - jedynej porannej (Zosia zawsze rano gra znacznie gorzej) - trafiła na najwyższy w turnieju szósty stolik i na zawodniczkę z numerem 2, która cały turniej grała na 5 pierwszych transmisyjnych stolikach. Dobry wybór debiutu spowodował, że Zosia doprowadziła do wygranej pozycji, w której wymusiła remis powtarzaniem posunięć, bo zużyła już swój czas do namysłu i była zmęczona (chyba znowu zabrakło tlenu).
Zosia zajęła przyzwoite miejsce, ale na pewno odczuwa niedosyt. Oby doprowadził on ją do znaczących sukcesów w przyszłości. Uważam, że ma na to duże szanse.
Ostatnio zmieniany: 3 tygodni 7 godzin ago przez Robert Korpalski.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.341 s.

Ostatnio na Forum

Wiadomości szachowe

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.