piątek 29 Mar 2024
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Miejsce na informacje o turniejach szachowych.

TEMAT: Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski

Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski 6 lata 2 miesiąc ago #1164

  • Robert Korpalski
  • Robert Korpalski Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 782
  • Otrzymane podziękowania: 53
Podstawową kwestią jest termin - nie jest to na feriach, a obecnie w szkołach odbywa się półroczna kwalifikacja.
Druga rzecz - przed Mistrzostwami Polski w szachach klasycznych wskazana jest rywalizacja ze starszymi zawodnikami, a nie ponowne granie z kolegami, z którymi rywalizować się ma jeszcze potem do lat 12, 14, 16, 18...
Na turniej przygotowawczy trzeba jechać z trenerem, a on raczej musi skorzystać z ferii, by nie rozbijać cyklu szkolenia swoich stałych grup szkoleniowych.
Ładną nazwę mają też Szkolne Mistrzostwa Polski w Dąbkach na wakacjach, podobnie ładnie nazywają się komercyjne imprezy o Szkolne Mistrzostwo Świata, bądź Europy. Są też inne szkolne mistrzostwa - w Drzonkowie, w Warszawie, więc nie dajmy się zwariować, ale owszem, fajnie jest być jakimkolwiek Mistrzem Polski, bo można to jakoś nagłośnić i coś ewentualnie na tym zyskać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski 6 lata 2 miesiąc ago #1163

Właśnie zauważyłam że w następnym tygodniu odbędą się Mistrzostwa Polski Szkolne w Szklarskiej Porębie.
chessmanager.com/pl/tournaments/5087520723304448/

Nie wiedzieliśmy o takim turnieju a termin zgłoszeń był do 20.XII.
Nikogo z naszego klubu nie znalazłam zgłoszonego.
Czy ten turniej nie jest wart jechania czy w czym rzecz?
(nie zauważyłam tam informacji o eliminacjach czy innych kryteriach które by dyskwalifikowały kogoś poza terminem zgłoszeń/wpłat na turniej)
Terminu tego turnieju nie ma u nas na stronie, nie ma na dzszach.pl chociaż na stronie pzszach ten turniej jest.
Dlaczego te Mistrzostwa Polski są gorsze od np turnieju na Górze Św Anny który jest uważany za przygotowania do Mistrzostw Polski?
nie umiem się połapać w tym...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.070 s.

Ostatnio na Forum

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.