Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Miejsce na informacje o turniejach szachowych.

TOP turnieje 1 miesiąc 2 tygodni ago #3134

• Offline
  • Administrator
  • Posty: 1025
  • Otrzymane podziękowania: 474
Turniej Tata Steel 2024 dobiegł końca, ale najciekawsze były wyniki ... Chińczyków!
Wei Yi wygrał turniej po dogrywce (czterech zawodników podzieliło I miejsce wynikiem 8,5 pkt w 13 partiach), a mistrz świata Ding Liren nawet nie zdobył 50% punktów (6 z 13).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Gibała, Aliaksandra Klintsevich

TOP turnieje 1 miesiąc 4 tygodni ago #3128

• Offline
Bardzo ciekawą obsadę ma tegoroczny turniej Tata Steel 2024 tradycyjnie rozgrywany w Holandii. Gra w nim mistrz świata Ding Liren, ostatni pretendent do tytułu Jan Nepomniaszczyj, Alireza Firouzja, kilku młodych Hindusów (Pragnanandhaa, Gukesh, i Vidit) gospodarz Anish Giri, który prowadzi z wynikiem 4/5, Chińczyk Wei Yi i Chinka Ju Wenjun, która wygrała z Firouzją + kilku jeszcze arcymistrzów. Łącznie pięciu (z ośmiu) uczestników turnieju kandydatów (Toronto 3-23.04.2024.) oraz mistrz świata. Niezła ekipa. :)
Warto śledzic wyniki tego turnieju!
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 4 tygodni ago przez Wiesław Janocha.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Gibała

TOP turnieje 2 miesiąc 1 tydzień ago #3124

• Offline
Lista uczestników Turnieju Kandydatów (wiadomość z portalu informacyjnego)
W Turnieju Kandydatów wezmą udział Rosjanin Jan Nepomniaszczij, Francuz irańskiego pochodzenia Alireza Firuzdżai, Hindusi Rameshbabu Praggnanandhaa, Vidit Santosh Gujrathi i Dommaraju Gukesh, Amerykanie Fabiano Caruana i Hikaru Nakamura. Carlsena zastąpi 28-letni Azer Nijat Abasow, który w Pucharze Świata zajął czwarte miejsce.
Turniej rozegrany w 2024 roku wyłoni przeciwnika Chińczyka Ding Lirena w meczu o tytuł mistrza świata.
Janowi-Krzysztofowi Dudzie tym razem nie udało się zakwalifikować do Turnieju Kandydatów.
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 1 tydzień ago przez Wiesław Janocha.
Za tę wiadomość podziękował(a): Olga Klintsevich, Aliaksandra Klintsevich

TOP turnieje 2 miesiąc 2 tygodni ago #3112

• Offline
Pod koniec 2023. roku w Samarkandzie (Uzbekistan) odbyły się mistrzostwa świata w szachach szybkich i błyskawicznych.
W grupie open (mężczyźni) oba turnieje wygrał Magnus CARLSEN (Norwegia).
Wśród kobiet triumfowały Rosjanki Anastasia BODNARUK w szachach szybkich i Valentina GUNINA w blitzu.
Zatem wszystkie tytuły zgarnęło pokolenie 30+: Magnus rocznikowo ma 34, Valentina - 35, a Anastasia - 32 lata.
Z Polaków najlepiej spisał się Jan-Krzysztof DUDA zajmując 10. miejsce w mistrzostwach błyskawicznych. W pierwszej rundzie mistrzostw w szachach szybkich Duda nie podał ręki Rosjaninowi, który zdecydowanie popiera Putina i agresję Rosji na Ukrainę, co odbiło się głośnym echem w mediach światowych.
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 2 tygodni ago przez Wiesław Janocha.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aliaksandra Klintsevich

TOP turnieje 3 miesiąc 1 tydzień ago #3092

• Offline
Jeszcze silniejszy turniej odbył się w Stanach Zjednoczonych (Sinquefield Cup 2023). Tutaj zwyciężył inkasując 100 000 dolarów Fabiano CARUANA, który dzięki temu zwycięstwu ponownie przekroczył granicę 2800 punktów ELO. W pobitym polu zostawił same gwiady: 2. L.Dominquez, 3. W.So, 4-6. I.Nepomniachtchi, L.Aronian, M. Vachier-Lagrave, 7. A.Giri, 8. A.Firouzja, 9. R.Rapport.
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 1 tydzień ago przez Wiesław Janocha.

TOP turnieje 3 miesiąc 1 tydzień ago #3091

• Offline
Silny turniej w Londynie (LONDON CHESS CLASSIC) wygrał doświadczony Anglik Mickey ADAMS 6/9 przed młodym Irańczykiem Aminem TABATABAEI 5,5 pkt. i Hindusem GUKESHEM - 5 pkt.
Tabatabaei jest kolejnym Irańczykiem wchodzącym do czołówki światowej po Alirezie FIROUZJI i Parhamie MAGHSOODLOO. Nieżle uczą szachów w tym Iranie!
Czas generowania strony: 0.091 s.