piątek 19 Kwi 2024
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przepisy gry, ewidencje, rankingowe, problemy sędziowskie.

TEMAT: Obliczenia rankingu FIDE

Obliczenia rankingu FIDE 5 lata 1 tydzień ago #1711

  • Wiesław Janocha
  • Wiesław Janocha Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Posty: 1052
  • Otrzymane podziękowania: 519
Ciekawy przepis o wartości współczynnika K dla juniorów grających wiele partii w jednym okresie rozliczeniowym (w ciągu miesiąca) można znaleźć w przepisach na stronie FIDE www.fide.com/component/handbook/?id=197&view=article :
" 8.56

K is the development coefficient.
K = 40 for a player new to the rating list until he has completed events with at least 30 games.
K = 20 as long as a player's rating remains under 2400.
K = 10 once a player's published rating has reached 2400 and remains at that level subsequently, even if the rating drops below 2400.
K = 40 for all players until their 18th birthday, as long as their rating remains under 2300.
If the number of games (n) for a player on any list for a rating period multiplied by K (as defined above) exceeds 700, then K shall be the largest whole number such that K x n does not exceed 700. "

Ja dotąd myślałem, że współczynnik K dla juniorów o rankingu poniżej 2300 wynosi stale 40. Okazuje się, jak widać powyżej, że tak nie jest...

Proste zadanie dla chcących lepiej zrozumieć ten przepis i ... lubiących liczyć: Ile partii trzeba rozegrać w okresie obliczeniowym, aby współczynnik K juniora o rankingu 2000 wyniósł K=10, K=20 i K=30? Zwłaszcza sędziowie i ambitni zawodnicy z aspiracjami powinni to sobie policzyć...
Ostatnio zmieniany: 5 lata 1 tydzień ago przez Wiesław Janocha.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.067 s.

Ostatnio na Forum

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 1 użytkownik.

  • WieslawJ