Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików - chłopcy, Słubice 27-29.09.2020
Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików zostały rozegrane w Słubicach w dniach 27-29.09.2020. Bardzo dobrze spisali się w nich zawodnicy Śródmieścia: Kamil DOBROWOLSKI (3. miejsce), Eryk KRAWCZYK (5. miejsce), Łukasz UHRYN (6. miejsce), Maksymilian MAŁAS (15. miejsce) i Adam GIBAŁA (16. miejsce), którzy wygrali klasyfikację klubową (4 pkt. do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży) wyprzedzając Hetman Wrocław (też 4 pkt.), Polonię Wrocław (3 pkt.), Miedź Legnica (2 pkt.) oraz ZKŻ Żary, Jelonkę Jelenia Góra i Stilon Gorzów, które zdobyły po 1 pkt. do współzawodnictwa. Opiekunami szachowymi naszych zawodników byli IM Piotr Dobrowolski i trener Adam Bożek. Gratulacje!Wyniki turnieju.
Mistrzostwa Strefy Lubusko-Dolnośląskiej, Słubice 20-26.09.2020
W Słubicach zakończyły się Mistrzostwa Strefy Lubusko-Dolnośląskiej w grupach wiekowych: D9, C9, D11, C11, D13 i C13. Zawody te były eliminacją do finałów Mistrzostw Polski Juniorów 2021, przy czym w grupach do lat 9 awansowało po 6 zawodników, a w grupach do lat 11 i 14 - po czterech. W turniejach wystartowała siedmioosobowa reprezentacja klubu pod trenerską opieką Adama Bożka i Piotra Dobrowolskiego.Awans do finałów MPJ 2021 wywalczyli:
2. Kamil DOBROWOLSKI 7,0 pkt. w C9
4. Mateusz UHRYN 6,0 pkt. w C11
5. Łukasz UHRYN 5,5 pkt. w C11 (co się okazało dopiero po OOM w Puławach)
Gratulacje!
Niewiele do awansu zabrało kolejnym zawodnikom:
7. Maja POPCZYŃSKA 4,0 pkt w D13
9. Wojciech NAGŁY 4,5 pkt. w C13
14. Eryk KRAWCZYK 4,0 pkt. w C11
15. Krzysztof Nagły 4,0 pkt. w C11
Czytaj więcej: Mistrzostwa Strefy Lubusko-Dolnośląskiej, Słubice 20-26.09.2020
Otwarte Mistrzostwa Wrocławia Młodzieży - III turniej - 12.09.2020.
Przed południem Kamil Dobrowolski i MIchalina Popczyńska (oboje Śródmieście) zwyciężają w 3. turnieju szachowym grupy C (do lat 9) z cyklu OMW 2020. Gratulacje! .W turniejach rozegranych popołudniu zwyciężyli:
Łukasz Uhryn (Śródmieście) I Natalia Nakielna (Polonia) w grupie B (do lat 11),
Mateusz Uhryn i Olga Kraszewska (oboje Śródmieście) w grupie A (do lat 14)
Wielkie brawa! Kolejny turniej już za 3 tygodnie, dokładnie 3. października. Zapraszamy!
Czytaj więcej: Otwarte Mistrzostwa Wrocławia Młodzieży - III turniej - 12.09.2020.
WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE CZŁONKÓW KLUBU MUKS MDK ŚRÓDMIEŚCIE WROCŁAW
WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE CZŁONKÓW KLUBU
MUKS MDK ŚRÓDMIEŚCIE WROCŁAW
W dniu 13.09.2020r (niedziela) o godz. 12.00 w pracowni szachowej Hetman (siedziba Hetmana przy ul. Św. Antoniego 31B), odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Klubu MUKS MDK Śródmieście Wrocław, którego głównym przedmiotem będzie zapoznanie się i zatwierdzenie sprawozdania finansowego Klubu za rok 2019.
Bezpośrednio po zakończeniu Walnego Zebrania odbędzie się spotkanie z rodzicami naszych zawodników (szczególnie zapraszamy rodziców szachistów mających w planach starty w istotnych turniejach jesiennych: Mistrzostwa Polski do lat 6,7,8, Olimpiada Młodzieży, Makroregion Młodzików roczniki 8,9,10 lat, Makroregion – ½ Mistrzostw Polski –do lat 9,11,13, Półfinał Mistrzostw Polski-niegdyś zwany turniejem ostatniej szansy).
Czytaj więcej: WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE CZŁONKÓW KLUBU MUKS MDK ŚRÓDMIEŚCIE WROCŁAW
Otwarte Mistrzostwa Wrocławia Młodzieży - II turniej, Wrocław 05.09.2020
W pierwszym turnieju zorganizowanym przez klub po przerwie spowodowanej pandemią wystartowało 29 zawodników. W poszczególnych grupach zwyciężyli:Grupa A (do lat 14): Piotr Frąc i Maja Popczyńska (oboje Śródmieście)
Grupa B (do lat 11): Anastazja Kotłubaj i Mateusz Kowalski (oboje Hetman). Trzecie miejsce w grupie zajął Łukasz Uhryn (Śódmieście).
Grupa C (do lat 9): Maciej Perucki (Hetman) i Alicja Wołoncewicz. Najlepszym zawodnikiem Śródmieścia w tej grupie był Antoni Owsianik.
Kolejne zawody z cyklu OMW Młodzieży już za tydzień! Zapraszamy!
Czytaj więcej: Otwarte Mistrzostwa Wrocławia Młodzieży - II turniej, Wrocław 05.09.2020
Trzy medale(!) w Mistrzostwach Unii Europejskiej Juniorów, Kouty nad Desnou (Czechy), 13-22.08.2020.
W klasyfikacji końcowej mistrzostw Unii Europejskiej Juniorów zawodniczki MUKS MDK Śródmieście Wrocław zdobyły aż 3 medale! Dwa srebrne medale zdobyły: Zofia Kulczycka, która zgromadziła 5,5 pkt. wśród dziewcząt do lat 12 i Michalina Popczyńska (4,5 pkt) w grupie do lat 8. Brązowy medal zdobyła Sandra Klincewicz (4,5 pkt) w grupie do lat 10. Świetnie spisała się też Maja Popczyńska, która zajęła 5. miejsce wśród dziewcząt do lat 12. GRATULACJE!!!Polska zdobyła łącznie 4 medale. W grupie U8 brązowy medal wśród chłopców zdobył Antoni Radzimski. W klasyfikacji medalowej Polska (0-2-2) zajęła 3. miejsce za Czechami (7 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe) i Słowenią (1-0-0), a przed Rumunią (0-1-1), Bułgarią (0-1-0) i Niemcami (0-0-1).
Złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzików w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, Wrocław 25-30.08.2020.
W niedzielę 30.08.2020. odbyły się ostatnie rozgrywki - mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej grup do lat 8, 10 i 12.Kolejny wielki sukces odniosła Michalina Popczyńska która z wynikiem 11,5 pkt. w 13 partiach zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski młodziczek do lat 8. Wielkie brawa!
Dobrze zagrali też:
Adam Gibała - 7. miejsce w grupie chłopców do lat 8,
Zofia Kulczycka - 7. miejsce i Maja Popczyńska - 23. miejsce w grupie dziewcząt do lat 12,
Sandra Klintsevich - 15. miejsce w grupie dziewcząt do lat 10,
W sobotę 29.08.2020. zakończyły się rozgrywki grup dp lat 8, 10 i 12 w szachach szybkich.
Wielki sukces w grupie dziewcząt do lat 8 odniosła Michalina Popczyńska, która zdobywając 10,5 pkt. w 11 partiach zdobyła tytuł mistrzyni Polski. Gratulacje!
Wysokie miejsca zajęli też:
Sandra Klintsevich - 16. w grupie D10 z dorobkiem 6,5 pkt.
Zofia Kulczycka - 18. i Maja Popczyńska - 21. w grupie D12, które zdobyły po 6 pkt.
Eryk Krawczyk - 26. w grupie C10, który zdobył 7 pkt.
W czwartek 27.08.2020. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych (do lat 14, 16 i 18) w Grze Błyskawicznej. Nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony:
Oliwia Ścisła zajęła wysokie 10. miejsce zdobywając 8 pkt. w 13 partiach i zyskując +50 pkt. ELO,
Mikołaj Wieczorek zajął 17. miejsce z dorobkiem 8 pkt. oraz ogromnym przyrostem rankingu ELO +81,
Adam Halhoul zajął 29. miejsce zdobywając 7,5 pkt. i zyskując +22 pkt. ELO,
Aleksandra Skiba zajęła 25. miejsce zdobywając 5 pkt.
Zakończyły się rozgrywki grup do lat 14, 16 i 18 w szachach szybkich. Zawody są bardzo słabo opisane w mediach szachowych (brak informacji o wynikach np. na stronach PZSzachu - www.pzszach.pl i DZSzachu - www.dzszach.pl)
W mistrzostwach z dobrej strony pokazało się kilku naszych zawodników:
Aleksandra Skiba, która zdobyła 6,5 pkt w 11 partiach, zajęła 9. miejsce i zyskała +54 pkt. ELO,
Mikołaj Wieczorek, który zdobywając 7 pkt w 11 partiach zajął 12. miejsce, a jeszcze dwie rundy przed końcem dzielił 3-4 miejsca! Mikołaj zyskał +57 pkt. ELO,
Bartosz Mazurek - zdobył 6 pkt. zajął 27. miejsce i zyskał +75 pkt. ELO,
Daria Łuniewska - zdobyła 5 pkt. zajęła 32 miejsce i zyskała +24 pkt. ELO. Gratulacje!
Więcej artykułów…
- Pożegnanie z ekstraligą juniorów, Ustroń 1-9.08.2020.
- Wakacyjne Grand Prix Śródmieścia 23.07.-30.07.-6.08.-13.08.-20.08.-27.08.2020.
- Świetny występ Franciszka Serneckiego i Sandry Klintsevich w Libercu
- Obóz szachowy - Sokołowsko, 2-12.07.2020.
- II Przedwakacyjny Turniej Szachowy, www.kurnik.pl 25.06.2020. godz.16:00
- Zajęcia szachowe w MDK Śródmieście w czasie wakacji
- I Przedwakacyjny Turniej Szachowy, www.kurnik.pl 18.06.2020. godz.16:00
- 3. liga seniorów zakończona! Śródmieście zajęło 8. miejsce.
- Wyniki I Internetowych Mistrzostw Klubu
- I Internetowe Mistrzostwa Klubu, www.kurnik.pl 14/21/28.05. 4/11.06.2020.
Ostatnio na Forum
-
- Zajęcia szkoleniowe MDK Śródmieście - odwołane, nieodwołane, gdzie, kiedy.
- 5 godzin 10 minut ago
-
- Nowi zawodnicy, nowe kategorie
- 2 dni 13 godzin ago
-
- Występy zawodników Śródmieścia
- 1 tydzień 4 dni ago
-
- Śródmieście w ligach juniorów
- 3 tygodni 5 dni ago
-
- Ranking ELO juniorów Śródmieścia
- 3 tygodni 5 dni ago
-
- Ranking szachów szybkich juniorów Śródmieścia
- 3 tygodni 5 dni ago
-
- Ranking szachów błyskawicznych jun. Śródmieścia
- 3 tygodni 6 dni ago
-
- Multimedalistka Zosia Frej - powrót mistrzyni
- 1 miesiąc 2 tygodni ago
-
- Wyniki współzawodnictwa dzieci i mlodzieży
- 2 miesiąc 6 godzin ago
-
- Medale na Mistrzostwach Polski Juniorów
- 2 miesiąc 1 dzień ago
Klub
Gościmy
Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.
MSiT
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA PROGRAM KLUB PRO 2025Klub wspiera gmina Wrocław

Turnieje
-
DISiZ BLITZ – Edycja II. Wakacyjny Turniej Szachów Błyskawicznych
-
Czerwcowy wyścig o kategorie, klub Hetman 20-21.06.2026
-
Wiktor MIKA i Masza ONOPRIJENKO wygrywają MAKROREGIONALNE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW (8-10 lat), Żary 12-14.06.2026
-
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych -Rzeszów 10-13.07.2026
-
40. Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka 4-7.06.2026.
-
Grajmy z Talentem, 24.04.2026
-
Trzy(!) medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Szachach, Ossa 19-26.04.2026.
-
Obóz szachowy w Sokołowsku 27.06- 7.07.2026
-
Złota Iglica 1-3.05.2026
-
Mistrzostwa Europy Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych, Rzeszów 6-10.07.2026




