START
MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH - LUBIN, 12-13.06.2021
Serwisy turniejowe:
|
|
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach
Lubin, 12-13 czerwca 2021
1. Organizatorzy
Dolnośląski Związek Szachowy
Regionalne Centrum Sportowe sp. z o.o
2. Termin i miejsce rozgrywek
12-13 czerwca 2021
Hala Sportowa SP14 – Lubin, ul. Cypriana Kamila Norwida 10.
3. Uczestnictwo
W Mistrzostwach mają prawo udziału zawodnicy zrzeszeni w dolnośląskich klubach szachowych oraz niezrzeszeni będący mieszkańcami Dolnego Śląska.
Wszyscy uczestnicy Mistrzostw muszą posiadać licencję zawodniczą PZSzach.
Mistrzostwa rozegrane zostaną w następujących grupach wiekowych:
• D-10 (dziewczęta ur. 2011 lub później)
• C-10 (chłopcy ur. 2011 lub później)
• D-12 (dziewczęta ur. 2009 lub później)
• C-12 (chłopcy ur. 2009 lub później)
• D-14 (dziewczęta ur. 2007 lub później)
• C-14 (chłopcy ur. 2007 lub później)
• D-18 (dziewczęta ur. 2003 lub później)
• C-18 (chłopcy ur. 2003 lub później)
Mistrzostwa Dolnego Śląska dla grup do lat 8 zostaną rozegrane w ramach Memoriału Mistrza Czesława Błaszczaka (Wrocław, 3-4.06.2021) – spowodowane jest to kolizją terminu 12-13.06.
z Mistrzostwami Polski do lat 8.
Serwisy turniejowe:
>>>D-10 >>>D-12 >>>D-14 >>>D-18
>>>C-10 >>>C-12 >>>C-14 >>>C-18
4. Zgłoszenia i wpłata wpisowego
a. Terminowe zgłoszenie do 9.06.2021 za pomocą formularzy w serwisach turniejowych lub pocztą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
b. Wpłata wpisowego w wysokości 50 PLN przelewem na konto
Dolnośląskiego Związku Szachowego
11 1750 0012 0000 0000 3870 3099 (BNP Paribas).
c. W grupach zgłoszonych do rankingu FIDE (C-18 i D-18) obowiązuje dodatkowo opłata rankingowa w wysokości 15 PLN.
d. Wpisowe płatne gotówką w dniu turnieju jest o 10 PLN wyższe.
5. System rozgrywek
a. System szwajcarski na dystansie 7 rund.
b. Rozgrywki w grupach C18 i D18 zostaną zgłoszone do rankingu FIDE.
c. W grupach mniejszych niż 10 zawodników system rozgrywek ustali sędzia główny. W przypadku małej liczby uczestników w danej grupie sędzia główny może połączyć sąsiednie grupy wiekowe.
d. Tempo gry: 30 min. + 30 s. na ruch
e. Obowiązuje zapis partii. Za zgodą sędziego z obowiązku zapisu mogą być zwolnieni najmłodsi uczestnicy, na wniosek zawodnika lub opiekuna, ale wtedy zawodnik otrzymuje połowę czasu do namysłu.
f. W zawodach obowiązuje zakaz składania i przyjmowania propozycji remisowych przed wykonaniem 30 posunięć.
g. O kolejności zajętych miejsc decyduje suma zdobytych punktów, a w przypadku równości punktacja pomocnicza zgodnie z zaleceniami PZSzach.
h. Zawodnik może spóźnić się na rundę 15 minut.
6. Harmonogram Mistrzostw
Sobota, 12.06.2021
8:30 - 9:15 - weryfikacja zawodników
9:30 - otwarcie Mistrzostw
9:40 - rundy 1-2
15:00 - rundy 3-4
Niedziela, 13.06.2021
9:00 - rundy 5-7
ok. godz. 15:00 - Zakończenie Mistrzostw
7. Nagrody
Trzech najlepszych zawodników w poszczególnych grupach otrzyma puchary, medale i dyplomy.
Nagrody finansowe dla najlepszych w grupach wiekowych do lat 18
Liczba i wysokość nagród uzależniona jest od frekwencji w odpowiednich grupach.
Szczegółowy wykaz nagród zostanie podany podczas turnieju.
W grupach do lat 10, 12 i 14 nagrody rzeczowe i dyplomy za miejsca I – VI.
8. Postanowienia końcowe
a. Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie
b. Interpretacja komunikatu należy do Wiceprezesa ds. Młodzieżowych DZSzach, a w trakcie turnieju do sędziego głównego.
c. Udział w zawodach jest równoznaczny ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zawodników dla potrzeb zawodów: publikacja wyników, sprawozdawczość DZSzach, PZSzach,
a także zgodą na nieodpłatne utrwalenie i rozpowszechnienie wizerunku w formie fotografii w celach dokumentacyjnych.
Ostatnio na Forum
-
- Występy zawodników Śródmieścia
- 14 godzin 34 minut ago
-
- TOP turnieje
- 1 dzień 1 godzinę ago
-
- Zajęcia szkoleniowe MDK Śródmieście - odwołane, nieodwołane, gdzie, kiedy.
- 1 tydzień 1 dzień ago
-
- Grand Prix Śródmieścia
- 1 tydzień 2 dni ago
-
- III liga juniorów
- 1 tydzień 2 dni ago
-
- Ranking szachów szybkich juniorów Śródmieścia
- 2 tygodni 3 dni ago
-
- Ranking ELO juniorów Śródmieścia
- 2 tygodni 3 dni ago
-
- Nowi zawodnicy, nowe kategorie
- 3 tygodni 5 dni ago
-
- Finaliści Mistrzostw Polski Juniorów
- 3 tygodni 5 dni ago
-
- Ligi seniorów
- 3 tygodni 5 dni ago
Klub
Gościmy
Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.
Turnieje
-
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Wałbrzych 13-20.04.2024
-
38 Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka 29-31.05.2024
-
Złota Iglica - Grupa C (Pierwszy Krok), 2.05.2024.
-
Złota Iglica Grupa B (Drugi Krok - rankingi 1250-1700), 4-5.05.2024
-
Złota Iglica Grupa A (liczona do FIDE), 1-5.05.2024.
-
Srebro w IV lidze! III i IV ligi juniorów, Kłodzko 5-7.04.2024
-
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - IV turniej - 23.03.2024.
-
Letni obóz szachowy - Sokołowsko 26.06.-6.07.2024
-
Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18 - Stare Jabłonki
-
XII RODZINNY TURNIEJ SZACHOWY - sobota 16.03.2024