środa 07 Cze 2023

START

Drukuj

Obóz szachowy - Sokołowsko, 2-12.07.2022

Drodzy Rodzice! We wtorek wracamy do Wrocławia ok. godziny 14.00 - na parking, z którego odjeżdzaliśmy
(ul. Ślężna k. Aquaparku).
Zakończył się obóz szachowy w Sokołowsku.

Grupy turniejowe:
GRUPA A
GRUPA B
BLITZ powitalny

ZDJĘCIA

11 lipca 2022 Relacja Hani Stach i Krzysia Ślęczki:
Dzisiaj rano wstaliśmy i o 8 rano śniadanie zjedliśmy. O 9 przeprowadziliśmy kontrolę czystości, a o 10 do Wałbrzycha jechaliśmy już w gości. Do aquaparku ok. 11 zawitaliśmy, a o 12 już na zjeżdzalniach śmigaliśmy. Grupa starszych tylko w jacuzzi siedziała i całej kadrze miejsce zajmowała. O 13 do marketu przyjechaliśmy i tam duże zakupy zrobiliśmy. Do 14 czas w centrum handlowym spędziliśmy. O 15 pokonawszy drogę powrotną, obiad już konsumowaliśmy. Na posiłku była zupa krem, którą najedliśmy się. Potem było mięsko, ziemniaki i surówka i to wszystko wylądowało w naszych brzuszkach. O 16 godzinie telefony dostaliśmy, czas szybko z nimi minął i już o 17 rundę ostatnią graliśmy. Po tych męczących partiach szachowych, głód nam powoli uderzał do głowy. O 18 bawiąc się na dworze, ostatnimi chwilami cieszyliśmy się na obozie. O 19  Miłe Panie podały parówki na kolację, potem o 20 Radkowi urodzinowe składaliśmy owacje. O 21 jeszcze na stołówce byliśmy, obóz uroczyście konczyliśmy i już z gospodarzami się żegnaliśmy. Jak zwykle wieczorem się umyliśmy i o 22 do łóżek się kładliśmy. Właśnie tak nasz ostatni dzień w Sokołowsku zakończyliśmy.


10 lipca 2022 Relacja Hani Stach i Krzysia Ślęczki:

Dzień dzisiejszy rozpoczęliśmy od pożywnego śniadania. Po posiłku zagraliśmy przedostatnią rundę turniejową. Po tych rozgrywkach udaliśmy się, zależnie od wierzeń, do kościoła lub na spacer. Po wysłuchaniu mszy grupa wierząca dołączyła do reszty obozowiczów w kawiarence przy uzdrowisku, po skonsumowaniu lodów i gofrów chcieliśmy już wracać na obiad. Zastał nas lekki, letni deszcz. Na obiadek zjedliśmy zupę pomidorową oraz ziemniaczki z gulaszem i sałatką – wszystko było pyszne. Po ciszy poobiedniej poszliśmy w góry -  do schroniska „Andrzejówka”. Po zjedzeniu frytek i rozwiązaniu z kadrą krzyżówki wróciliśmy do ośrodka na kolację, na którą były parówki. Po kolacji otrzymaliśmy wybór trzech możliwych aktywności – oglądania filmu, grania w „szachy śmieszne” lub grę w kloca. Zakończywszy zabawę udaliśmy się wykonywać ablucje wieczorne i potem do spania. 


9 lipca 2022 Relacja 
Hani Stach i Krzysia Ślęczki:

 Standardowo o godzinie 8 rano kadra obudziła nas na pyszne śniadanie. Po obowiązkowym pierwszym posiłku dnia i sprawdzeniu czystości w pokojach  udaliśmy się do sali gry na partię. Rundę grupy B poprzedził wykład szachowy Pana Wiesia. Zakończywszy rozgrywki zjedliśmy obiad – barszcz ukraiński oraz kotleciki rybne z ziemniakami i surówką. Po ciszy poobiedniej rozpoczęliśmy długo wyczekiwany dzień sportu. Rywalizowaliśmy w ośmiu konkurencjach w 6 grupach z czego 2 były złożone ze starszych osób. Z tradycyjnych konkurencji było strzelanie z łuku, bieg z przeszkodami, trafianie w tarczę dartami, odbicia w badmintonie, strzelanie do bramki. Swój powrót zaliczyły dwie konkurencje – gąsienica i wyścig na deskach. Dwie starsze drużyny zremisowały swoje konkurencje, decydujący miał być mecz siatkówki. Starszyzna obozowa dzisiaj klasycznie rozegrała mecz z kochaną kadrą obozową – niestety go tragicznie przegraliśmy 2 do 0. później starsze grupy rozegrały mecz o wygraną dnia sportu – zwyciężyła drużyna Krzysia 2 do 1. Zmęczeni i głodni pobiegliśmy na kolację. Po kolacji został zorganizowany turniej w szachy „jeden, dwa, trzy...” polegające na progresywnym zwiększaniu ilości ruchów o jeden. Po wypełnionym zabawą, śmiechem i rywalizacją sportową dniu udaliśmy się pod prysznic, a potem pod kołderkę.


08 lipca 2022 Relacja Hani Stach i Krzysia Ślęczki:

Dziś wstaliśmy i ubraliśmy się jak zawsze przed 8.30, o której usiedliśmy do stołów, aby zjeść nasz pierwszy posiłek dnia. Po śniadanku i kontroli czystości wyruszyliśmy na długą wycieczkę. Miły kierowca autobusu zawiózł nas do wioski tkaczy, która dziś nazywa się Chełmsko Śląskie. Tam mieliśmy okazje, żeby zanurzyć ręce w „źródełku Apostołów”, oraz spróbować tradycyjnego ciasta Apostołów. Po zwiedzeniu sklepiku z pamiątkami wyruszyliśmy do (głównej dzisiejszej atrakcji) sklepu Dino. Stamtąd pojechaliśmy w góry – do rezerwatu przyrody Głazy Krasnoludków. Pospacerowaliśmy po skałach, a w drodze powrotnej na polanę zebraliśmy chrust na ognisko. Na wspomnianej polanie czekał na nas Pan Rafał, który przywiózł nam jedzenie do upieczenia na ognisku. Po tej przekąsce (pieczonych kiełbaskach) pojechaliśmy z powrotem do ośrodka. Zjadłszy pyszną obiadokolację na którą była zupa kalafiorowa z makaronem z sosem bolognese i z pieczarkami zagraliśmy rundę turniejową. Po rozgrywce mieliśmy czas na analizę partii oraz zabawy na dworze. Zmęczeni i usatysfakcjonowani dniem dzisiejszym poszliśmy się myć i spać.


07 lipca 2022 Relacja Hani Stach i Krzysia Ślęczki:
Dzisiejszy dzień był pełen niespodzianek. Rano, gdy wstaliśmy pogoda była średnia na wyjście w góry, więc po śniadaniu zagraliśmy rundę turniejową. Czytając plan dnia dowiedzieliśmy się o niespodziewanej wizycie Pana Roberta Korpalskiego oraz jego żony – Pani Ewy.  Usłyszawszy o tych nowinach dzień każdego uczestnika uległ poprawie. Po obiedzie, na który zjedliśmy krupnik i kotleciki mielone z ziemniakami i surówką, wysłuchaliśmy ciekawego szachowego wykładu trenera Roberta. Potem część została na dalszy ciąg wykładu, a druga grupa poszła na warsztaty artystyczne prowadzone przez Panią Ewę. Przed kolacją bawiliśmy się na świeżym powietrzu, a po kolacji zagraliśmy w grupach turniej szachów błyskawicznych. Cały dzień był super, każdy poszedł spać zadowolony.

 

06 lipca 2022 Relacja Hani Stach i Krzysia Ślęczki

 Klasycznie koło 8 zostaliśmy obudzeni przez wspaniałą kadrę obozową. Po zjedzeniu śniadania i posprzątaniu w pokojach wyruszyliśmy ku przygodom. Zostaliśmy podzieleni na drużyny ze względu na wiek. Team starszych poszedł na paintballa, a team młodszych udał się do zoo. Po udanej zabawie wszyscy mieli okazję, aby pobawić się w dmuchanych kulach. Trochę spóźnieni na obiad na stołach zastaliśmy zupę ogórkową oraz ryż z potrawką z kurczaka. Po ciszy poobiedniej rozegraliśmy kolejną – już czwartą, rundę turniejową. Po szybkich analizach partii udaliśmy się na kolację. Wieczorem świetnie bawiliśmy się na karaoke poprzedzającym przednią dyskotekę. Wymęczeni śpiewem i tańcem szybko umyliśmy się i zasnęliśmy. Cały dzień był przepełniony dobrą zabawą i śmiechem.


05.07.2022 Relacja Adama Biernackiego

Wstaliśmy bez problemu o 8, zjedliśmy dobre śniadanie i posprzątaliśmy do kontroli czystości. Następnie zagraliśmy kolejne długie partie turniejowe. Głodni po grze zjedliśmy obiad. Najedzeni wypoczywaliśmy w pokojach na ciszy po obiedniej. Jako iż pogoda pokrzyżowała nam plany i na dwór nie ma co wychodzić Pan Wiesio wygłosił mam wspaniały wykład szachowy (dla tych co chcieli) a ci co nie byli ambitni oglądali film. Na koniec dnia został rozegrany turniej piłki nożnej. 04.07.2022 Relacja: Hani Stach, Krzysia Ślęczki, Janka Hotały

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy, jak zawsze, od śniadania. Po posiłku i sprawdzeniu czystości w pokojach uczestników zebraliśmy się na wyjście w góry. Starsza grupa obozowiczów z nostalgią wchodziła na górę, spiesząc po przepyszne frytki sprzedawane w schronisku „Andrzejówka”. Młodszym zajęło to troszkę więcej czasu, lecz wkrótce również wdrapali się na górę znajdującą się na wysokości 805 mnpm(wg Pana Wiesia). Gdy zeszliśmy z góry, przed obiadem, zażyć odświeżającą kąpiel w basenie Pana Rafała. Na obiad była pyszna zupka warzywna, a na drugie gulasz z kaszą. Po ciszy poobiedniej grupa A zagrała drugą rundę turnieju, a grupa B odbyła szkolenie szachowe, po czym również zagrała rundę. Po rundach bawiliśmy się na świeżym powietrzu aż do kolacji, na którą były parówki zapiekane z serem. Po kolacji zagraliśmy turniej szachów Fischera, podzieleni na grupy odpowiednio do rankingów. Po tym wspaniałym turnieju poszliśmy dokonać ablucji wieczornych.

 

3.07.2022 Relacja Hani Stach i Krzysia Ślęczki

            Zaczęliśmy dzień pobudką o godzinie 8. Po pysznym śniadaniu zagraliśmy pierwszą rundę głównego turnieju obozowego. Następnie podzieliliśmy się na grupy i udaliśmy, odpowiednio do naszych wierzeń, do kościoła lub na spacer. Po zakończeniu obydwu aktywności wszyscy spotkaliśmy się na lodach, koło odbudowywanego uzdrowiska. Wróciliśmy idealnie na niedzielny obiadek, na którym zjedliśmy rosół oraz kurczaczka z ziemniakami i sałatką. Po ciszy poobiedniej bawiliśmy się podczas baloniady. Wspaniałej zabawy polegającej na przebijaniu balonów wypełnionych wodą przez siatkę do siatkówki za pomocą ręczników. Zażyliśmy kąpieli w basenie stojącym na podwórku naszego ośrodka. Po zjedzonej kolacji poszliśmy znów bawić się na dwór. Uczestnicy, którzy nie dali rady dokończyć rundy przed porannym wyjściem, kończyli ją w tym czasie. Zakończywszy grę w szachy, oraz tą na dworze poszliśmy się myć, a następnie spać.

 

Relacja z pierwszego dnia obozu (2.07) Jagody Cichoń, Hani Stach i Eveliny Trofimowej:
Około 10:30 wyjechaliśmy z Wrocławia w podróż do Sokołowska. Po przyjeździe wychowawcy dali nam czas na rozpakowanie się. Potem zjedliśmy obiad, na który był barszcz ukraiński i pierogi ruskie. Po ciszy poobiedniej i zebraniu organizacyjnym wyruszyliśmy na spacer po Sokołowsku. Następnie po kolacji zagraliśmy turniej w szachach błyskawicznych. Zakończywszy wszystkie partie poszliśmy się myć i spać.

Czołówka turnieju blitza:
1. Kuba Mittelstaedt
2. Evelina Trofimova
3. Adam Biernacki
4. Maks Małas
5. Karol Matyka
6. Krzysztof Ślęczka
7. Mateusz Pływacz
8. Szymon Michalski
9. Maks Janeczek
10. Michalina Popczyńska

Komunikat obozu poniżej:

OBÓZ SZACHOWY – Sokołowsko 2022

 

MIEJSCE:     Sokołowsko (Sudety - Góry Suche) Ośrodek „Radosno”- ul. Główna 5

 (pokoje 2, 3 i 4- osobowe z łazienkami).

TERMIN:      2-12. 07. 2022

CENA:           1880 zł

Dojazd autokarem ze Wzgórza Andersa we Wrocławiu

 

PRZYJAZD:  2.07 sobota - ZACZYNAMY OBIADEM ok.godz 15-16

                       ( po drodze zwiedzamy Kościół Pokoju w Świdnicy)

WYJAZD     : 12.07 wtorek wyjazd do Wrocławia ok. godz.10

 

ORGANIZATORZY:          Fundacja Creativa na zlecenie MDK Śródmiescie

UCZESTNICTWO:             dzieci (od 7 lat) i młodzież będąca uczestnikami zajęć szachowych MDK Śródmieście.Dzieci spoza klubu po akceptacji kierowniczki obozu.

ZAPISY:        Mailem u kierowniczki obozu - Anny Domaradzkiej-Żyły na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

 

Konieczność wpłacenia zaliczki 400 zł na konto ośrodka Radosno .

FUNDACJA CREATIVA, ul. Główna 5, 58-351 Sokołowsko.

            Konto w BGŻ Nr 31 2030 0045 1110 0000 0376 7900

            Tytuł wpłaty: "Darowizna - imię i nazwisko dziecka- zaliczka do dnia                                                        14.06.2022 -   całość do 25.06.2022

KADRA:        Anna Domaradzka-Żyła, Małgorzata Kempys, Michał Dzikowski i dodatkowy trener

KOSZTY OBOZU OBEJMUJĄ:

 

·        zakwaterowanie i wyżywienie,

·        transport w obie strony i na wycieczki

·        szkolenie szachowe, liczne turnieju, w tym jeden na kategorię

·        opiekę pedagogiczno – wychowawczą,

·        opłatę rankingową do turnieju, dyplomy, nagrody i upominki,

·        ubezpieczenie,

·        opiekę medyczną,

·        atrakcje na miejscu: wycieczki piesze, odkryty basen stelażowy, ognisko, karaoke

·        wycieczka autokarem do Skalnego Miasta w Czechach ( potrzebny DOKUMENT ! )

·        wycieczka do Świdnicy i zwiedzanie Kościoła Pokoju

·        Paintball ( dla starszych i strzelanie do celu- młodsi), kule sferyczne i ZOO

·        Park Wodny- basen w Wałbrzychu lub Eksplora Park-sala zabaw

                       ( w zależności od pogody )

                               Możliwość wykorzystania bonów turystycznych.

 

Wszelkie pytania proszę kierować na maila kierowniczki obozu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 lub telefonicznie 691915134

Anna Domaradzka-Żyła

Ostatnio na Forum

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.