poniedziałek 02 Paź 2023

START

Drukuj

PIERWSZY KROK - sobota 11.06.2022

Za nami ostatni w tym roku szkolnym turniej dla początkujących - PIERWSZY KROK. Wystartowało w nim 15 zawodniczek i zawodników w wieku od 7 do 12 lat. Zwyciężył Szymon Olędzki 5,5 pkt. w 6 partiach przed Iwo Kanclerzem - 5 pkt. Obaj zdobyli IV kategorie. Gratulacje! Najlepszą dziewczynką okazała się Kalina Panachida, która w ostatniej partii turnieju pokonała Anię - konkurentką do tego tytułu. W turnieju zdobyto dwie IV i dwie V kategorie, a kliku osobom zabrakło dosłownie ... włosa (czyli mniej niż 0,5 pkt.) do ich zdobycia. Kolejne okazje na wakacjach albo zaraz po nich.
Serwis turniejowy

Zapraszamy do udziału w turnieju szachowym dla uczestników zajęć MDK Śródmieście i WKSz Hetman. W turnieju który odbędzie się w klubie Hetman przy ul. Św. Antoniego 31  mogą wziąć udział przedszkolacy i uczniowie szkół podstawowych o rankingu do 1250 (chłopcy bez kategorii i z V kategorią, dziewczynki bez kategorii, z V i IV kategorią). Zgłoszenia do turnieju mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , na stronie www.chessarbiter.com lub bezpośrednio przed turniejem. W sobotę trzeba się zjawić do godz. 9:00 by się zapisać lub potwierdzić udział i zapłacić wpisowe 30 zł. Planowane zakończenie ok. 14:30. Wszyscy uczestnicy otrzymają drobne upominki, najlepsi - nagrody rzeczowe, a zwycięzca - puchar. W turnieju można zdobyć V i IV kategorię.

PIERWSZY KROK

MUKS MDK Śródmieście Wrocław

 

11.06.2022

 

1. Organizator.

Sekcja szachowa MUKS MDK Śródmieście Wrocław, ul. Dubois 5.

 

 

2. Miejsce rozgrywek.

Pracownia szachowa Hetman, ul. Św. Antoniego 31, Wrocław.

 

 

3. Termin zawodów.

11.06.2022 (sobota).

4. Zgłoszenia.

 

Zgłoszenia zawodników do udziału w turnieju za pośrednictwem emaila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W zgłoszeniu prosimy podać też: szkołę, nazwisko trenera szachowego, na którego zajęcia uczęszcza zawodnik i dokładną datę urodzenia.
Zalecane jest, by każdy uczestnik turnieju posiadał licencję zawodniczą PZSzach i miał uregulowaną przynależność klubową do MUKS MDK Śródmieście Wrocław lub WKSz HETMAN. Prosimy, żeby już przed rozpoczęciem turnieju zadbać o wyrobienie licencji zawodniczej i uregulowanie przynależności klubowej kontakt bezpośrednio z trenerami klubowymi. Ci, którzy tego nie dokonają przed turniejem, będą proszeni o uregulowanie tego w czasie turnieju (koszt 30 zł).

 

5. Uczestnictwo.

W turnieju mogą wziąć udział przedszkolacy i uczniowie szkół podstawowych - posiadający co najwyżej V kategorię szachową (także dziewczynki z IV kategorią) - uczestnicy zajęć szachowych grup początkujących MDK Śródmieście Wrocław i CK Talent (czyli uczestników zajęć szachowych trenerów: Adama Bożka, Anny Domaradzkiej-Żyła, Piotra Dobrowolskiego, Michała Dzikowskiego, Wiesława Janochy, Krzysztofa Krupy i Roberta Korpalskiego) oraz najwyżej 10 zawodników z partnerskiego WKSz HETMAN. W turnieju może uczestniczyć maksymalnie 40 zawodników i zawodniczek, więc o uczestnictwie w turnieju decydować będzie kolejność zgłoszeń. Lista dopuszczonych uaktualniana będzie przez sędziego turnieju w serwisie turniejowym na stronie internetowej ChessArbiter: http://www.chessarbiter.com/turnieje.php- 11.06.2022 - PIERWSZY KROK.

 

6. Wpisowe.

Wpisowe do turnieju - 30 złotych (w tym opłata klasyfikacyjno-rankingowa). Płatne w dniu zawodów do godziny 9.00.

7. Nagrody.

W turnieju zawodnicy, którzy zajmą miejsca I V oraz najlepsza zawodniczka otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają upominki.

 

8. System rozgrywek

Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund.
Tempo gry: 30 min. dla zawodnika na rozegranie całej partii.
Potwierdzenie udziału do godz. 9.00.
I runda rozpocznie się o godz. 9:30 lub trochę wcześniej.
Przewidywana godzina zakończenia turnieju 
14:30.

 

 

W turnieju istnieje możliwość zdobycia IV i V kategorii szachowej.

 

 

9. Cel turnieju.

Turniej zorganizowany jest w celu zapoznania debiutantów szachowych i ich rodziców z zasadami i specyfiką rywalizacji szachowej oraz w celu umożliwienia zawodnikom i zawodniczkom zdobycia początkowych kategorii szachowych.

 

10. Postanowienia końcowe.

 

W turniejach cyklu obowiązują aktualne przepisy gry FIDE.
Uczestnicy turnieju ubezpieczają się na koszt własny.
Opiekę wychowawczą sprawują rodzice, opiekunowie prawni lub opiekunowie klubowi - dla opiekun
ów będzie wydzielona sala z osobnym wejściem.
Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

Ostatnio na Forum

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.