piątek 29 Mar 2024

START

Drukuj

MPJ BiS - Rzeszów 26-28.08.2022

Zakończyły się Mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych w Rzeszowie!
Adam Gibała dorzucił kolejny medal Mistrzostw Polski do swojej kolekcji - tym razem BRĄZ w szachach szybkich! - wyniki C10
Blisko medalu była również Michalina Popczyńska zajmując 4 miejsce w szachach szybkich jak i blitzu!
4 miejsce w blitzu zdobyła Sandra Klincewicz!
5 miejsce w blitzu zdobył Adam Gibała!
7 miejsce w blitzu w silnie obsadzonej grupie chłopców do lat 16 zdobył Mikołaj Wieczorek!
10 miejsce w blitzu zdobyła Kasia Klincewicz!

Zawodnikom towarzyszyli trenerzy: Wiesław Janocha i Piotr Dobrowolski

Poniżej ciekawostki liczbowe dotyczące zakończonych mistrzostw zebrane przez trenera Wiesława Janochę:
Zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Przedstawię kilka ciekawych liczb dotyczących tych zawodów.

Mistrzostwa w szachach szybkich i błyskawicznych w grupach do lat 12, 14, 16 i 18 objęte są punktacją Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Młodsze grupy wiekowe zdobywają punkty w tym współzawodnictwie tylko na MMM (Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików). Reprezentanci naszego klubu zdobyli 13 pkt. na mistrzostwach w szachach szybkich i 18 pkt. na mistrzostwach w szachach błyskawicznych, łącznie 31 pkt. Indywidualnie po 6 pkt. zdobyli Sandra Klintsevich i Mikołaj Wieczorek, 4 pkt. zdobyły Zosia Kulczycka i Maja Popczyńska. a Łukasz Uhryn i Wojtek Nagły - 3 pkt. Eryk Krawczyk zdobył 2 pkt. a 1 pkt. zdobyli Kamil Dobrowolski, Mateusz Uhryn i Krzysiu Nagły. Gratulacje dla wszystkich punktujących w tej ważnej klasyfikacji!

Najwyższe miejsca w szachach szybkich zajęli: Adam Gibała(C10)-3. Michalina Popczyńska(D10)-4., Sasza Sakharchuk(C10)-11., Maja Popczyńska(D14)-12., Kasia Klintsevich(D8)-13., Zosia Kulczycka(D14)-13., Wojtek Nagły(C14)-18., Sandra Klintsevich(D12)-19.  Brawo!

Najwyższe miejsca w szachach błyskawicznych zajęli: Michalina Popczyńska(D10)-4., Sandra Klintsevich(D12)-4., Nikołaj Wieczorek(C16)-7., Sasza Sakharchuk(C10)-9., Kasia Klintsevich(D8)-10., Łukasz Uhryn(C12)-17. Brawo!

Najwięcej punktów w turnieju szachów szybkich (11 partii) zdobyli:
8,5 pkt. - Adam Gibała(C10),
8 pkt. - Michalina Popczyńska(D10),
7,5 pkt. - Sasza Sakharchuk(C10),
7 pkt. - Maja Popczyńska(D14), Łukasz Uhryn(C12), Eryk Krawczyk(C12), Wojtek Nagły(C14)
6,5 pkt. - Zosia Kulczycka(D14), Mateusz Uhryn(C14), Mikołaj Wieczorek(C16),
6 pkt. - Kasia(D8) i Sandra(D12) Klintsevich, Kamil Dobrowolski(C12), Adam Halhoul(C16). Gratulacje!

Najwiecej punktów w turnieju szachów błyskawicznych (13 partii) zdobyli:
10 pkt. - Adam Gibała(C10),
9,5 pkt. - Sandra Klintsevich(D12),
9 pkt. - Sasza Sakharchuk(C10), Mikołaj Wieczorek(C16),
8,5 pkt. - Michalina Popczyńska(D10), Łukasz Uhryn(C12)
8 pkt. - Kamil Dobrowolski(C12),
7,5 pkt. - Eryk Krawczyk(C12), Krzysiu i Wojtek Nagły(obaj C14),
7 pkt. - Kasia Klintsevich(D8), Zosia Kulczycka(D14), Maja Popczyńska(D14), Mateusz Uhryn(C14), Kacper Kłys(C14), Adam Halhoul(C16).

Ciekawym miernikiem jakości występu jest porównanie numeru startowego i zajętego miejsca. Oto zawodnicy, którzy zrobili najmilsze niespodzianki w turnieju szachów szybkich: