START
Mistrzostwa Młodych Szachistów - grupy do lat 11 i 14 - 18.11.2023 - TURNIEJ FINAŁOWY!
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Wiesław Janocha
- Odsłony: 1463
Zakończyły się rozgrywki Mistrzostw Młodych Szachistów - Królewskiej Gry dla Młodzieży. W ostatnim turnieju najlepsi okazali się:
grupa do lat 11 - Pavlo Yuzko i Zuzanna Popczyńska
grupa do lat 14 - Krzysztof Nagły i Michalina Popczyńska
W klasyfikacji łącznej medale zdobyli:
złote - Pavlo YUZKO i Ola NAGŁY (do lat 11) oraz Maks MAŁAS i Michalina POPCZYŃSKA (do lat 14),
srebrne - Jan WIŚNIEWSKI i Zuzanna POPCZYŃSKA (do lat 11) oraz Krzysztof NAGŁY i Agata ZAWISTOWSKA (do lat 14),
brązowe - Józef RDUCH i Maria ZAWISTOWSKA (do lat 11) oraz Hubert ADAMSKI i Maja JASTRZĘBSKA (do lat 14).
Gratulacje!
Poniżej pełne wyniki końcowe.
LIGOWA NIEDZIELA 19.11.2023 - zapisy
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Wiesław Janocha
- Odsłony: 1473
Półfinały MPJ 2024
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Wiesław Janocha
- Odsłony: 1253
W obu turniejach wystąpili reprezentanci naszego klubu: w Pokrzywnej Zuzanna Popczyńska (D9) i Michał Korzeniowski (C11), a w Jastrzębiej Górze Małgorzata Nagły (D17), Łukasz Uhryn, Kamil Dobrowolski i Maksymilian Małas (C13), Kacper Grech, Kacper Kłys i Mateusz Uhryn (C15).
W grupie młodszych w Pokrzywnej Zuzia Popczyńska awansowała do finału, a Michał Korzeniowski zajął dobre 20. miejsce. Brawo!
W półfinałach starszych awansował Łukasz Uhryn zajmując 2. miejsce w swojej grupie C13. Gratulacje!
Pozostali zagrali tak: Mateusz Uhryn i Kamil Dobrowolski zajęli 13. miejsca, Małgorzata Nagły - 16., Kacper Kłys - 18., Kacper Grech - 22., a Maks Małas - 28. Podziękowania za walkę w Jastrzębiej Górze dla całej ekipy na czele z trenerem Piotrem Dobrowolskim.
Wyjazd naszych zawodników i trenerów na Półfinał Mistrzostw Polski możliwy był dzięki wsparciu Gminy Wrocław.
Turniej z okazji Święta Niepodległości, 10-12.11.2023
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Wiesław Janocha
- Odsłony: 2905
W kolejnym turnieju z okazji Święta Niepodległości wystąpiło 60 zawodników, z których 6 zdobyło wyższe kategorie.
W najsilniejszej grupie A-liczona do ELO (10-12.11.) - zagrało 15 zawodniczek i zawodników, a zwyciężyli juniorzy Śródmieścia Piotr Frąc i Sandra Klintsevich. W najliczniejszej grupie B (11-12.11.) - wystąpiło 25 uczestników, a najlepsi byli Hubert Żurawiński i Emilia Przygodzka. W grupie C (11-12.11.) - zagrało 20 osób, z których 4 zdobyło III kategorie. Zwyciężyli Hubert Adamski i Zuzanna Popczyńska (Śródmieście). Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników wspólnie obchodzących przy szachownicach 105-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę!
Czytaj więcej: Turniej z okazji Święta Niepodległości, 10-12.11.2023
Mistrzostwa Młodych Szachistów - Królewska Gra dla Dzieci - 04.11.2023 - TURNIEJ FINAŁOWY!
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Michał Dzikowski
- Odsłony: 1439
W poszczególnych grupach zwyciężyli:
grupa do lat 7 - Leon Gatner i Mariia Onoprienko
grupa do lat 8 - Wiktor Rafa i Urszula Dulska
grupa do lat 9 - Pavlo Yuzko
W klasyfikacji rocznej najlepsi okazali się:
w grupie do lat 7
I - Dawid Zaręba i Sonia Izydorczyk
II - Wojciech Maciąg i Alicja Iwaszko
III - Leon Gatner i Mariia Onoprienko
w grupie do lat 8
I - Krzysztof Kotkowski i Urszula Dulska
II - David Zhukovskyi i Mariia Tiunova
III - Wiktor Rafa i Joanna Grech
w grupie do lat 9
I - Bartosz Wisiński i Zuzanna Popczyńska
II - Tymoteusz Kieljan i Maria Olbrych
III - Antoni Dudek i Anna Andrzejewska
Gratulacje!
Poniżej komunikat:
Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów, Żarów 28.10.2023
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Wiesław Janocha
- Odsłony: 1262
Wiadomość ze strony Dolnośląskiego Związku Szachowego - www.dzszach.pl:
"28 października w Żarowie rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich.
Na mistrzostwa zgłosiły się 34 drużyny z prawie całego Dolnego Śląska. Zawody były rozegrane na dystansie 7 rund (tempo gry 10’+5″). Każda z drużyn (poza jedną) składała się z 4 zawodników, co łącznie dało 135 zawodników uczestniczących w mistrzostwach.
Zawody zdominowały wrocławskie kluby, które zajęły pierwsze 5 miejsc.
Medaliści Drużynowych Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów:
1. Klub Szachowy Polonia Wrocław I
Jakub Luberański, Maciej Perucki, Wojciech Korzeniowski, Wiktoria Janikowska
2. MUKS MDK Śródmieście Wrocław I
Wojciech Nagły, Adam Gibała, Katsiaryna Klintsevich, Aliaksandra Klintsevich
3. MUKS MDK Śródmieście Wrocław II
Piotr Frąc, Łukasz Uhryn, Michał Korzeniowski, Michalina Popczyńska
Serwis turnieju: https://chessarbiter.com/turnieje/2023/tdr_6472/
Organizatorem Mistrzostw był Klub Szachowy Goniec Żarów."
A my możemy jeszcze dodać, że nasi zawodnicy osiągnęli również sukcesy indywidualne:
Łukasz Uhryn był najlepszy na 2. szachownicy z wynikiem 6/7! :)
Adam Gibała był 2. na 2. szachownicy osiągając 5,5/7!
Sandra Klintsevich była 3. na szachownicy dziewczęcej wynikiem 6/7!
Udział naszych drużyn w Mistrzostwach Dolnego Śląską możliwy był dzięki wsparciu z Gminy Wrocław.
Turnieje FLAMPARK, Wałbrzych 26.11.2023.
- Szczegóły
- Kategoria: Turnieje
- Opublikowano
- Wiesław Janocha
- Odsłony: 1192
Więcej artykułów…
- Pierwszy Krok, klub Hetman 28.10.2023.
- Turniej rozwiązywania zadań szachowych, Wrocław CK Talent 28.10.2023
- Mistrzostwa Młodych Szachistów - grupy do lat 11 i 14 - 21.10.2023
- Jesienny Wyścig po Kategorie, Hetman 14-15.10.2023
- Mistrzostwa Europy Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych
- Mistrzostwa Dolnego Śląska w Szachach Błyskawicznych, Szczytna 30.09.2023.
- Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich - Lubin, 7.10.2023
- Grand Prix OSE, Wrocław 7.10.2023
- ELIMINACJE STREFOWE DO FINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW I MŁODZIKÓW NA ROK 2024
- Mistrzostwa Młodych Szachistów - Królewska Gra dla Młodzieży - 8.10.2023.
Ostatnio na Forum
-
- Zajęcia szkoleniowe MDK Śródmieście - odwołane, nieodwołane, gdzie, kiedy.
- 1 dzień 23 godzin ago
-
- Nowi zawodnicy, nowe kategorie
- 4 dni 17 godzin ago
-
- Finaliści Mistrzostw Polski Juniorów
- 4 dni 19 godzin ago
-
- Ligi seniorów
- 4 dni 19 godzin ago
-
- Występy zawodników Śródmieścia
- 6 dni 17 godzin ago
-
- Grand Prix Śródmieścia
- 3 tygodni 5 dni ago
-
- Ranking szachów szybkich juniorów Śródmieścia
- 3 tygodni 6 dni ago
-
- Ranking ELO juniorów Śródmieścia
- 3 tygodni 6 dni ago
-
- TOP turnieje
- 1 miesiąc 3 tygodni ago
-
- Mistrz Franciszek Sernecki
- 2 miesiąc 4 dni ago
Klub
Gościmy
Odwiedza nas 57 gości oraz 1 użytkownik.
- TatoAdama
Turnieje
-
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - IV turniej - 23.03.2024.
-
Letni obóz szachowy - Sokołowsko 26.06.-6.07.2024
-
Mistrzostwa Polski do lat 16 i 18 - Stare Jabłonki
-
XII RODZINNY TURNIEJ SZACHOWY - sobota 16.03.2024
-
Mistrzostwa Polski do lat 10 - Jastrzębia Góra
-
Mistrzostwa Młodych Szachistów - I turniej - 9.03.2024 (sobota)
-
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - III turniej - 2.03.2024.
-
Turniej o kategorie (Drugi Krok) - 24-25.02.2024
-
Turniej Pierwszy Krok - sobota 17.02.2024
-
GRAND PRIX ŚRÓDMIEŚCIA 2024 - II turniej - 3.02.2024.