czwartek 18 Sie 2022

START

Drukuj

Turnieje treningowe przed MPJ BiS, Hetman 22-24.08.2022

Zapraszam naszych zawodników do udziału w turniejach treningowych przed Mistrzostwami Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, które odbędą się w klubie Hetman w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę 22-24 sierpnia.
Plan dnia:
10:00 - 11:45 - rozwiązywanie zadań, oglądanie partii arcymistrzów
11:45 - zapisy do turnieju szachów szybkich, wpisowe 5 zł
12:00 - 15:00 - turniej szachów szybkich (P15'+10")
16:45 - zapisy do turnieju szachów błyskawicznych, wpisowe 5 zł
17:00 - 19:30 - turniej szachów błyskawicznych (P3'+2")
Całość wpisowego zostanie przeznaczona na nagrody.
Wiesław Janocha
Drukuj

MPJ BIS 25-28.08.2022 RZESZÓW - ZGŁOSZENIA

Został opublikowany komunikat MPJ BiS w Rzeszowie, w terminie 25-28.08.2022.

Komunikat

Załącznik 1 – formularz rejestracji

Załącznik 2 – oświadczenie COVID

Proszę pamiętać o formularzach COVID - zabieramy je podpisane przez rodziców ze sobą do Rzeszowa!

Zachęcamy naszych zawodników do udziału w tych zawodach. Proszę zainteresowanych zawodników i ich rodziców o przesyłanie zgłoszeń na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
w terminie do 2.08.2022 (wtorek)!!!!
Im wcześniej tym lepiej!
W zgłoszeniu podajemy: Nazwisko Imię, grupa wiekowa, nr PESEL, data ur., czy gramy i w szybkich i w blitzu, czy jedziemy z opiekunem, czy mamy zapewniony dojazd (kwestię dojazdu proszę również spróbować dogadać na forum), czy potrzebujemy zakwaterowanie - czy we własnym zakresie.
Wszystkie opłaty związane z Mistrzostwami proszę dokonywać na konto klubowe - wpisowe, zakwaterowanie (tylko osoby, które będą zakwaterowane u organizatorów). Konto klubu MUKS MDK Śródmieście Wrocław: 05150010671210600557850000

Na Mistrzostwa pojadą trenerzy klubowi: Piotr Dobrowolski oraz Wiesław Janocha.

Drukuj

Spotkanie klubowe MUKS MDK Śródmieście 19.06.2022

Spotkanie klubowe MUKS MDK Śródmieście Wrocław - niedziela 19.06.2022 godz. 16.00 w Hetmanie ul. Św. Antoniego 31b.

W turnieju zwyciężyli: Małgorzata Nagły (wśród kobiet) i Wojciech Nagły (wśród mężczyzn).

Drukuj

36. Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka, 15-17.06.2022

Zakończył się 36. Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka! Łącznie we wszystkich grupach, wzięło udział 121 zawodników i zawodniczek! Zdjęcia - Viktoria Trofimova.

Wyniki:
grupa A (do lat 8) - 1. Lila Rządkowska (Polonia Wrocław) 2. Markiian Skochylyas (za niedługo MUKS MDK Śródmieście Wrocław) 3. Robert Pawulski (Hetman Wrocław)
grupa B (do lat 10) 1. Michalina Popczyńska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) 2.Szymon Wasilko (Parnas Oława) 3. Piotr Babij (Hetman Wrocław)
grupa C (do lat 12) 1. Eryk Krawczyk (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) 2. Łukasz Uhryn (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) 3. Jakub Romero-Sobas (Hetman Wrocław)
grupa OPEN 1. Mateusz Bednarczyk (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) 2. Mikołaj Wieczorek (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) 3. Błażej Grot (KSz Polonia Wrocław)

Transmisja grupy OPEN

Komunikat poniżej

Drukuj

MAKROREGIONALNE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW (8-10 LAT) 10-12.06.2022

Zakończyły się Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w szachach. Michalina Popczyńska i Adam Gibała zwyciężyli w swoich grupach - Adam zdobył komplet 7 punktów, a Michalina oddała rywalkom tylko "połówkę". Wysokie 5 miejsce zajął Sasza Sakharchuk (4,5 pkt). Nieźle zagrały też Zuzia Popczyńska (3 pkt) i Kasia Klincewicz (2,5 pkt - gdyby nie pat w ostatniej partii, byłyby 3 pkt...)

PIERWSZY KROK - sobota 11.06.2022

Za nami ostatni w tym roku szkolnym turniej dla początkujących - PIERWSZY KROK. Wystartowało w nim 15 zawodniczek i zawodników w wieku od 7 do 12 lat. Zwyciężył Szymon Olędzki 5,5 pkt. w 6 partiach przed Iwo Kanclerzem - 5 pkt. Obaj zdobyli IV kategorie. Gratulacje! Najlepszą dziewczynką okazała się Kalina Panachida, która w ostatniej partii turnieju pokonała Anię - konkurentką do tego tytułu. W turnieju zdobyto dwie IV i dwie V kategorie, a kliku osobom zabrakło dosłownie ... włosa (czyli mniej niż 0,5 pkt.) do ich zdobycia. Kolejne okazje na wakacjach albo zaraz po nich.
Serwis turniejowy

Drukuj

Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych, Świdnica, 4-5.06.2022

W Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych, które odbyły się w dniach 4-5 czerwca w Świdnicy startowało ponad 200 zawodników. Zdjęcia - Viktoria Trofimova.

MUKS MDK Śródmieście Wrocław zajął 2 miejsce w klasyfikacji medalowej (2 złote, 2 srebrne, 2 brązowe). Lepsza była Polonia Wrocław (5 złotych i 3 srebrne).

1 miejsce wśród dziewcząt do lat 14 zajęła Maja Popczyńska, 1 miejsce wśród dziewcząt do lat 12 - Aliaksandra Klintsevich, 2 m. wśród chłopców do lat 16 - Adam Halhoul, 2 m. w C-10 - Aliaksandr Sakharczuk, 3 m. w C-18 Mateusz Bednarczyk, 3 m. w D-14 - Evelina Trofimova.