czwartek 28 Mar 2024
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Wszystkie informacje dotyczące szkolenia, trenerów, harmonogramów itp.

TEMAT: Zestaw zadań na dzień dobry!

Zestaw zadań na dzień dobry! 3 lata 11 miesiąc ago #2070

  • Robert Korpalski
  • Robert Korpalski Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 782
  • Otrzymane podziękowania: 53
Zestaw zadań na dzień dobry!

W okresie nauki zdalnej publikuję interaktywne zadania szachowe na facebooku w grupie publicznej "Szachy - MDK Śródmieście Wrocław" - https://www.facebook.com/groups/907728066359913/, ale do grupy zapisało się zaledwie 36 osób (niestety, nie tylko nasi obecni zawodnicy), a regularnie rozwiązuje te zadania zaledwie kilku aktualnych zawodników MUKS MDK Śródmieście Wrocław.

W związku z tym, że jest to pewnie spowodowane ogólną niechęcią naszej młodzieży do facebooka i nie posiadaniem przez nich tam swoich kont, to postanowiłem tutaj dawać codziennie link na kolejny zestaw zadań i zamierzam to robić do Waszego momentu powrotu do szkół i MDK-ów.

Dzisiaj (20.04.2020) zaczynamy od matów w 1 posunięciu:

https://www.apronus.com/chess/puzzles/mate-in-1-problems/?hardcore.

Kiedyś mówiłem, że ktoś, kto uważa się za szachistę, nie może nie widzieć natychmiast mata w 1 ruchu! Ale już tak nie mówię, bo moja córka kiedyś ułożyła zestaw takich zadań, że zrozumiałem swoje niewłaściwe podejście do tego zagadnienia.

Jak zrobicie tak ze 100 zadań z tego zestawu, no przynajmniej 10, to też przestaniecie lekceważyć zagadnienie dawania mata w 1 ruchu. B)

Mile widziane są Wasze komentarze, szczególnie na facebooku, na temat wrażeń, które te zadania Wam dostarczają! :)

Przykładowe zadanie z tego zestawu (zadania przydzielane są losowo, więc szansa, że na nie natraficie, jest znikoma) -
Ostatnio zmieniany: 3 lata 11 miesiąc ago przez Robert Korpalski.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.102 s.

Ostatnio na Forum

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.