czwartek 18 Sie 2022
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Wszytko dotyczące rozgrywek ligowych.

TEMAT: II liga juniorów - Wrocław 17-26.07.2022

II liga juniorów - Wrocław 17-26.07.2022 3 tygodni 15 godzin ago #2709

 • Wiesław Janocha
 • Wiesław Janocha Avatar
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 753
 • Otrzymane podziękowania: 67
DRUGA LIGA JUNIORÓW 2022 DOBIEGŁA KOŃCA! To był bardzo nietypowy turniej, bo rozgrywany we Wrocławiu - co pozwoliło sprawdzić wyjątkowo dużo zawodników Śródmieścia, którym przy tej okazji chciałbym gorąco podziękować za dobrą atmosferę, gotowość do gry, waleczność przy szachownicy, chęć na wspólne analizy partii w zajezdni i spotkania o 17:00 w Hetmanie oraz przygotowania na Skype (czasami zaczynały się już o 6:45, a kończyły nawet ok. 23:00).
Nasza druga drużyna ostatecznie zajęła niezłe 17. miejsce pozwalające utrzymać się w II lidze, gdyby nie spadek pierwszego zespołu. Co ciekawe zgromadziła dzięki wysokim zwycięstwom (6:0 i 5,5:0,5) aż 37,0 małych punktów - tylko cztery drużyny miały ich więcej...
W jedenastu spotkaniach wystąpiło trzynaścioro naszych zawodników:
1. Abdel po raz ostatni występował na lidze juniorów, w pięciu rozegranych partiach tradycyjnie szukał komplikacji, choć nie tak zdecydowanie jak wcześniej (miał dwa remisy!), zdobył w nich dwa punkty i zyskał 7 pkt. ELO.
2. Bartosz też żegnał się z ligą juniorów, choć mniej udanie. Wyraźnie brakowało mu ogrania, co skutkowało niedokładnościami w niezłych pozycjach - efekt to pół punktu w czterech partiach.
3. Krzysztof był najpewniejszym punktem wśród juniorów starszych, w siedmiu partiach zgromadził trzy i pół punktu, zyskał 36 pkt. ELO, długo miał szanse na normę na I kategorię - niestety dwa ostatnie remisy praktycznie go jej pozbawiły. Jestem jednak pewien, że druga norma za chwilę padnie.
4. Debiutujący na lidze Piotr pokazał się z dobrej strony, choć nieco brakowało mu doświadczenia. W czterech partiach zgromadził półtora punktu i zyskał 16 pkt. ELO.
5. Mateusz był pewnym punktem drużyny, rozegrał najwięcej partii ze wszystkich chłopaków - osiem. Zdobył w nich pięć punktów, choć mogło być nawet nieco więcej, bo na finiszu dostał lekkiej zadyszki.
6. Kamil rozegrał tylko dwie partie - jedną wygrał i jedną przegrał - bo wyjeżdżał na kolejny turniej do Pardubic (po sześciu rundach ma tam cztery i pół punktu i zarabia 20 pkt. ELO)
7. Łukasz zagrał cztery partie i zdobył dwa punkty, choć gdyby zachował więcej spokoju i opanowania w końcówkach - mogłoby ich być nawet cztery. Ma ogromny potencjał, musi tylko wykazać więcej cierpliwości.
8. Krzysiu - największa niespodzianka: w pięciu partiach zdobył cztery punkty, zyskał najwięcej na ELO +81 pkt., zrobił "krótką" normę na I kategorię. Tak trzymać!
9. Eryk - kolejne bardzo miłe zaskoczenie. Mimo, że po raz pierwszy grał na drugiej lidze zdobył trzy punkty w czterech partiach i zyskał 42 punkty ELO. Brawo!
10. Daria tego turnieju nie zaliczy do udanych. Brak ogrania, wynikające stąd niedoczasy i nadmierna ostrożność powodowały, że w dobrych pozycjach nie wykorzystywała wielu możliwości. W następnym turnieju na pewno będzie lepiej.
11. Sandra jako jedyna wystąpiła we wszystkich partiach, dzielnie walczyła we wszystkich pojedynkach wykorzystując niemałe już doświadczenie. Zdobyła osiem i pół punktu i zyskała 30 pkt. ELO.
12. Maja zagrała tylko pięć partii, ale dzięki waleczności i odrobinie szczęścia zdobyła w nich cztery i pół punktu, co pozwoliło zyskać 30 pkt. ELO i zrobić "krótką" normę kandydacką. Ponadto osiągnęła najlepszy wynik rankingowy w całej drużynie. Gratulacje!
13. Najmłodsza Michalinka zagrała tylko dwie partie wygrywając i remisując, czyli zrobiła swoje.
Jeszcze raz dziękuję całej drużynie i wspierającym ich rodzicom. Do zobaczenia na kolejnych turniejach!
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 4 dni ago przez Wiesław Janocha.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Gibała

II liga juniorów - Wrocław 17-26.07.2022 1 miesiąc 3 tygodni ago #2683

 • Wiesław Janocha
 • Wiesław Janocha Avatar
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 753
 • Otrzymane podziękowania: 67
W tym roku druga liga juniorów odbędzie się we Wrocławiu co dla naszego klubu jest bardzo dobrą wiadomością: wielu zawodników będzie mogło w niej zagrać nie wyjeżdżając z domu, co jak wiadomo znacznie obniża koszty. :-)
W pierwszym tygodniu wakacji zaczynamy przygotowania do ligi, na które zapraszam:
juniorów starszych: Abdela DAHCHE, Bartosza KEBLA, Krzysztofa ŚLĘCZKĘ, Piotra FRĄCA,
juniorów młodszych: Mateusza i Łukasza UHRYNÓW, Kamila DOBROWOLSKIEGO, Krzysztofa NAGŁEGO, Eryka KRAWCZYKA,
juniorki starsze i młodsze: Darię ŁUNIEWSKĄ, Sandrę KLINTSEVICH, Maję i Michalinę POPCZYŃSKIE i Evelinę TROFIMOVĄ
Wiem, że część zaproszonych pojechała na turnieje lub obozy (I liga, Łazy), ale liczę na obecność pozostałych.
Do zobaczenia w poniedziałek o 10:00 w Hetmanie (ja powinienem być już od 9:30). Zabierzcie ze sobą zeszyty, długopisy i ... koniecznie(!) uśmiech. :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.084 s.

Ostatnio na Forum

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.