środa 29 Cze 2022
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Wszytko dotyczące rozgrywek ligowych.

TEMAT: III liga juniorów

III liga juniorów 2 miesiąc 3 tygodni ago #2619

Wspaniały przegląd i kawał historii, dziękuje. I serdecznie gratuluje całej ekipie. Porównując wpisy wcześniejsze i relacje które dostałem od rodziców mogę też stwierdzić że i atmosfera była lepsza tym razem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jolanta Krawczyk

III liga juniorów 2 miesiąc 3 tygodni ago #2617

Wracam do starego tematu przy okazji zwycięstwa naszej drużyny na III lidze juniorów w Kudowie. Wielkie brawa dla całej szóstki: Mateusza BEDNARCZYKA, Krzysztofa ŚLĘCZKI, Adama GIBAŁY, Kamila DOBROWOLSKIEGO, Sandry KLINTSEVICH i Michaliny POPCZYŃSKIEJ!
Każdy wygrany turniej buduje pewność siebie, zaufanie do sił własnych i pozostałych członków zespołu. To powinno wkrótce zaprocentować na rozgrywkach centralnych I i II ligi juniorów.

Przy okazji warto przypomnieć sukces sprzed roku drużyny Śródmieścia, która wygrała Na Grobli w składzie: Abdel-Aziz Dahche, Mateusz Bednarczyk (100%), Wojciech Nagły (100%), Łukasz Uhryn, Mateusz Uhryn, Daria Łuniewska, Maja Popczyńska (100%) i Sandra Klintsevich.
Dwa lata temu ligi nie było z powodu pandemii.
Trzy lata temu (w Pieszycach) wygrała Polonia Fabryczna, a nasz najlepszy zespół w składzie Mateusz Bednarczyk, Wojciech Nagły, Eryk Krawczyk, Kamil Dobrowolski, Daria Łuniewska i Sandra Klintsevich zajął 5. miejsce.
Cztery lata temu (w Kudowie) grali już zupełnie inni zawodnicy: Adama Kawaler, Mikołaj Wieczorek, Adam Halhoul, Mateusz Bednarczyk, Aleksandra Skiba oraz Oliwia Ścisła i zajęli 3. miejsce.
Pięć lat temu (w Karpaczu) nasi zajęli 2. miejsce w składzie: Jarosław Szczuraszyk, Krzysztof Kraszewski, Bartosz Mazurek, Bartosz Kebel, Kornelia Paluch i Oliwia Ścisła.
Sześć lat temu (w Radkowie) nasz niespodziewanie najlepszy zespół zajął 5, miejsce występując w składzie: Dawid Ziemięcki, Krzysztof Szymczak, Mateusz Bednarczyk, Jan Świątek, Katarzyna Tomaszek i Oliwia Ścisła (100%).
Siedem lat temu (w Szczawnie-Zdrój) nasi zajęli 2. miejsce w składzie: Bartosz Kosiński, Mateusz Chęciński, Łukasz Strugarek, Bartosz Mazurek, Katarzyna Tomaszek i Oliwia Ścisła.
Osiem lat temu (w Borowicach) zespół Śródmieścia w składzie: Maciej Korpalski, Jarosław Szczuraszyk, Michał Wróbel, Michał Hołownia, Helena Sękowska, Hanna Frej zajął 2. miejsce.
Dziewięć lat temu (w Radkowie) Śródmieście zajęło 4. miejsce występując w składzie: Michał Dzikowski, Łukasz Mazurkiewicz, Mikołaj Molenda, Krzysztof Szymczak, Aleksandra Fedak i Maja Molenda.
Dziesięć lat temu (w Karpaczu) wygrała drużyna Śródmieścia w składzie: Michał Dzikowski, Jakub Chmielewski, Maciej Korpalski, Krzysztof Szymczak, Joanna Korpalski i Helena Sękowska.
Ten historyczny przegląd pokazuje, że w ostatnich dziesięciu ligach wygrywaliśmy tylko trzykrotnie. W tym, w dwóch ostatnich ligach. To pokazuje jak dużym sukcesem są te zwycięstwa. Tym większe gratulacje dla Mateusza, Krzysia, Adasia, Kamila, Sandry i Misi! BRAWO! :-)
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 3 tygodni ago przez Wiesław Janocha.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jolanta Krawczyk, Krzysztof Gibała

III liga juniorów 3 lata 2 miesiąc ago #1719

Dzień dobry,
dodam jeszcze moje 3grosze.
Podczas Ligi pomagali nam pani Marta Wolska i pan Franek Sernecki.
Ale z taką ilością uczestników, to się nie dało jakoś porządniej popracować. Zawsze jednak.
Warunki na lidze były dobre, oprócz dymu z kominka, innych zawieruch nie było, organizacja w porządku.
Natomiast, czego bardzo zazdroszczę - inne kluby/drużyny - miały koszulki klubowe - u nas ludzie pozapominali, Eryk np. miał, ale wstydził się ubierać, że za słabo gra.
Druga sprawa - niektóre drużyny, w bardzo miłej atmosferze, rozgrywały partie "luźne", w obrębie klubu, na wesoło, rozpatrując różne warianty. Po prostu różne zabawy szachowe. U nas "każdy sobie rzepkę skrobał". Tak, że raczej my przyłączyliśmy się do innych dzieci, żeby pograć (z innych klubów). Mi, jako osobie postronnej (nawet nie jestem członkiem klubu), trudno było się odważyć zachęcić naszych do wspólnej gry.
A wyobraźcie sobie: turniej się skończył, zakończenie było, a dzieci od pana Ścisłego dalej grają, umawiają się na poszczególne partie, kto z kim, i ani im w głowie jechać do domu, a przy tym dużo radości z gry! I pan Ścisły pyta - co on ma robić:-)
Ja cały czas powtarzam - mamy świetne zajęcia, świetnych trenerów. Ale brakuje naszemu klubowi spotkań klubowych, żeby można było przyjść luźno i pograć w szachy spontanicznie. Gdzie nie byłoby obrażania siebie, kiedy ktoś gra słabo, a ktoś mocno - tylko po prostu wzajemna pomoc itd. To są jeszcze dzieci szkolne, nie musza grać na bij zabij, mogą rozwijać się społecznie, nawet w szachach, w zdrowej rywalizacji (jeszcze).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

III liga juniorów 3 lata 2 miesiąc ago #1715

Drugi dzien rozpoczal sie znakomicie! Obie nasze druzyny wygraly swoje mecze 4:2. :-)
W nagrode w kolejnej rundzie ... graja ze soba. Okaze sie, ktory zespol jest silniejszy. Ja tradycyjnie trzymam kciuki za slabszych. Forza Srodmiescie II !, a wlasciwie Srodmiescie IV, bo Srodmiescie II gralo na 2. lidze juniorow i sie utrzymalo. :-D
Dodam jeszcze, ze naszymi liderami sa Mateusz Bednarczyk i Daria Luniewska, ktorzy maja na koncie po 2 pkt. Co ciekawe, oboje, mimo ze sa jeszcze juniorami mlodszymi, graja jako juniorzy starsi. I to z dobrym skutkiem! ;-)
Ostatnio zmieniany: 3 lata 2 miesiąc ago przez Wiesław Janocha.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

III liga juniorów 3 lata 2 miesiąc ago #1714

W pierwszym dniu najlepiej spisali się Mateusz Bednarczyk i Eryk Krawczyk, którzy zdobyli po 1,5 pkt. w 2 partiach. Zwłaszcza wynik Eryka jest dla mnie niespodzianką, bo pamiętam, że Eryk lubi wcześnie chodzić spać, a wczoraj druga runda była o 19:00! :woohoo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

III liga juniorów 3 lata 2 miesiąc ago #1694

  • Robert Korpalski
  • Robert Korpalski Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 728
  • Otrzymane podziękowania: 32
Zbliża się kolejna III liga juniorów - http://dzszach.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3164:komunikat-iii-dolnoslaskiej-ligi-juniorow-2019&catid=12&Itemid=187

Zainteresowani juniorzy z naszego klubu udziałem w tych rozgrywkach (lub ich rodzice) powinni jak najszybciej skontaktować się z Prezesem MUKS MDK Śródmieście Wrocław Panem Waldemarem Serneckim - kom. 695 035 975.

Serwis turniejowy - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_1550/

Ze względu na grę w Extralidze juniorów lub I lidze juniorów - nie mogą grać w naszych drużynach: Krzysztof Łukasiewicz, Franciszek Sernecki, Jan Kosior, Mikołaj Wieczorek, Zofia Frej, Oliwia Ścisła, Adam Kawaler, Bartosz Mazurek, Łukasz Strugarek, Bartosz Kebel, Abdel-Azziz Dahche, Krzysztof Ślęczka, Aleksandra Skiba i Zofia Kulczycka, ale grać mogą w III lidze juniorów: Mateusz Bednarczyk i Kinga Łupińska, bo rozegrali zaledwie po 3 partie w tych wyższych ligach.

Na Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych klasy I-III (ur.2009-2012) do Sielpi Wielkiej jadą w dniach 10-14.04.2019 zawodnicy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 91 we Wrocławiu: Mateusz Uhryn, Marek Szreter, Łukasz Uhryn, Alicja Szreter.

Grać mogą - wymienieni niżej zawodnicy (powinni jak najszybciej odpowiedzieć, czy zagrają, czy nie, naszemu Prezesowi Waldemarowi Serneckiemu):

Juniorzy starsi (ur. 2001 - 2004):
Michał Wróbel, 2001, I, 1739
Krzysztof Tokarz, 2001, II+, 1632 - nie może zagrać
Krzysztof Kraszewski, 2002, II, 1536 - nie może zagrać
Kamil Strutyński, 2003, II, 1153

Juniorzy młodsi (ur. 2005 i młodsi):
Adam Halhoul, 2006, II, 1648 - nie może zagrać
Mateusz Bednarczyk, 2005, I, 1495 - chce grać
Wojciech Nagły, 2008, II, 1274 - chce grać
Dawid Wróbel, 2008, II, 1143 - nie może zagrać
Marcel Łupiński, 2006, II, 1121 - nie może zgrać
Krzysztof Nagły, 2009, II, 1080 - chce grać
Kamil Dobrowolski, 2011, II, 1068 - może grać
Adam Biernacki, 2007, II, - - chce grać
Jakub Mittelstaedt, 2006, II, -
Mateusz Ruszkiewicz, 2008, III, - - chce grać
Piotr Sambor, 2009, III, - - chce grać
Maksymilian Nowotnik, 2007, III, - nie może zagrać
Eryk Krawczyk, 2010, III, - - może grać
Jakub Szymczyna, 2007, IV, - - może grać
Mikołaj Nowotnik, 2009, IV, - - nie może zagrać
Franciszek Kosior, 2009, IV, - - chce grać

Juniorki starsze (ur. 2001 - 2004):
Hanna Frej, 2004, II, 1240
Magdalena Kochańska, 2001, II, 1187

Juniorki młodsze (ur. 2005 i młodsi):
Daria Łuniewska, 2005, II+, 1380 (zmiana nazwiska - www.cr-pzszach.pl/ew/viewpage.php?page_i...lonka=&pers_id=74313) - chce grać
Katarzyna Tomaszek, 2005, II, 1143
Aliaksandra Klintsevich, 2010, II, 1119 - chce zagrać
Kinga Łupińska, 2008, II+, 1023 - nie może zagrać
Olga Kraszewska, 2007, II, 1005 - nie może zagrać
Magdalena Kotas, 2006, II+, -
Maja Popczyńska, 2008, II, - - może grać
Michalina Popczyńska, 2012, III, - - może grać
Małgorzata Nagły, 2006, III, - - chce grać
Karolina Hoffmann, 2008, III, - - może grać
Ostatnio zmieniany: 3 lata 2 miesiąc ago przez Robert Korpalski.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.100 s.

Ostatnio na Forum

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 40 gości oraz 1 użytkownik.

  • WieslawJ