poniedziałek 02 Paź 2023
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Wszytko dotyczące rozgrywek ligowych.

TEMAT: Ligi seniorów

Ligi seniorów 2 tygodni 6 dni ago #3014

 • Wiesław Janocha
 • Wiesław Janocha Avatar
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 927
 • Otrzymane podziękowania: 317
Po udanym występie w III lidze Śródmieście zagrało w II lidze seniorów w Jastrzębiej Górze (1-10.09.2023). Tam również drużyna odniosłą spory sukces zajmując 24. miejsce (przy 35. nr startowym) i utrzymując się w lidze. Śródmieście wygrało trzy mecze, trzy zremisowało i trzy przegrało zdobywając 26 punktów w 54 partiach.
Wyniki indywidualne (szachownica - imię i nazwisko - ilość punktów/ilość partii):
I - Wiesław Janocha - 4/9
II - Przemysław Popczyński - 0/1
II-III - Mikołaj Wieczorek - 4,5/9
III-IV - Adam Gibała - 6,5/9
IV-V - Wojciech Nagły - 7/9
V - Kamil Dobrowolski- 1,5/8
VI - Michalina Popczyńska 2,5/9
Lokomotywami drużyny było dwóch zawodników (Adam Gibała i Wojciech Nagły), którzy wypełnili normy na tytuł kandydata na mistrza! Ponadto Wojtek zajął 2. miejsce na piątej szachownicy, a Adam był 3. na szachownicy czwartej. Na uwagę zasługują również bardzo solidne przyrosty rankingowe naszych zawodników:
1. Adam Gibała +162 (największy przyrost wśród wszystkich uczestników ligi, czyli ok. 300 zawodników!)
2. Wojciech Nagły +130
3. Mikołaj Wieczorek +81
4. Michalina Popczyńska +42
Trochę stracili, ale dużo się nauczyli:
5. Wiesław Janocha -9
6. Przemysław Popczyński -9
7. Kamil Dobrowolski -20
Całkowity bilans jest ZDECYDOWANIE POZYTYWNY +377 punktów ELO
Na koniec chciałbym podziękować zawodnikom za waleczność, kreatywność, ciekawe rozwiązywanie problemów na szachownicy i wspólne spędzanie czasu, rodzicom za wsparcie finansowe i logistyczne, trenerom Piotrowi Dobrowolskiemu i Adamowi Bożkowi za wsparcie internetowe z Wrocławia (bardzo się przydało!), a klubowi za wysłanie drużyny na rozgrywki II ligi seniorów. Mam nadzieję, że spełniliśmy oczekiwania.
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 6 dni ago przez Wiesław Janocha.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adam Bożek, Krzysztof Gibała

Ligi seniorów 3 miesiąc 4 tygodni ago #2946

Dobrze sobie radzi nasza drużyna w rozgrywkach III ligi seniorów. Po pierwszym dniu zajmujemy I miejsce. Oprócz walki o awans do II ligi jest to generalna próba przed I ligą juniorów.

www.chessarbiter.com/turnieje/2023/tdr_3284/index.html?l=pl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wiesław Janocha, Jolanta Krawczyk, Krzysztof Gibała

Ligi seniorów 5 miesiąc 4 tygodni ago #2897

W niedzielę 02.04, w Legnicy rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Szachach Błyskawicznych 2023. Dzielnie walczyły nasze drużyny- aż pięć! Grali wszyscy, rodzice, trenerzy, zawodnicy aktywni i trochę mniej aktywni, starsi i młodsi. Brawa za frekwencję , dobrą zabawę i niezłą grę. Z wyników indywidualnych warto wyróżnić zwycięstwo Adama Gibały nad arcymistrzem M. Tazbirem !

chessarbiter.com/turnieje/2023/tdr_2479/...ts.html?l=pl&tb=202_
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Gibała

Ligi seniorów 5 miesiąc 4 tygodni ago #2895

Zakończyły się rozgrywki DLS, czyli najsilniejszej ligi dolnośląskiej. Ostatecznie nasza drużyna zajęła 11 miejsce ( na 16 drużyn). Graliśmy bezkompromisowo cztery mecze wygraliśmy , w pięciu ponieśliśmy porażkę. Wynik, mimo słabszego finiszu oceniam pozytywnie. Łącznie zawodnicy zyskali blisko 200 punktów rankingowych, mieli możliwość zmierzyć się z dużo wyższymi rankingami. Indywidualnie wyróżnili się Mateusz Bednarczyk i Adam Gibała, którzy utrzymali swoje szachownice i byli dyspozycyjni. Mocnym punktem była Zofia Kulczycka (3,5 z 5). Punktowali też rezerwowi, więc drużyna zagrała pozytywne zawody. Dziękuję zawodnikom za grę i zaangażowanie oraz rodzicom ze Sławkiem Bednarczykiem i Krzyśkiem Gibałą na czele za pomoc logistyczną.

www.chessarbiter.com/turnieje/2022/tdr_5...ts.html?tb=202_&l=pl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Gibała

Ligi seniorów 6 miesiąc 6 dni ago #2887

 • Robert Korpalski
 • Robert Korpalski Avatar
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 777
 • Otrzymane podziękowania: 44
W AZS Wratislavia odbyły się (niedziela 26.03.2023) finałowe rozgrywki lig okręgowych rozgrywane systemem pucharowym. Drużyna MUKS MDK Śródmieście III Wrocław startowała w rywalizacji B - o miejsca 5-8. W meczu porannym udało się nam wygrać z Pogonią Oleśnica 3,5-1,5. Wygrały: Sandra, Zosia i Michalina, zremisowała Maja, a Kamil przegrał. Zarówno w fiale A, jak i w finale B w półfinałach wygrały wszystkie 4 drużyny z naszej Wrocławskiej Ligi Okręgowej. W finałowym meczu z drużyną Hetmana Wrocław prowadziliśmy 2-0 po zwycięstwach Kamila i Michaliny, ale ostatecznie przegraliśmy 2-3, bo Sandra, Zosia i Maja pomimo zaciętej i szansownej walki przegrały swoje partie.
Ostatnio zmieniany: 6 miesiąc 6 dni ago przez Robert Korpalski.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Gibała

Ligi seniorów 6 miesiąc 3 tygodni ago #2875

 • Robert Korpalski
 • Robert Korpalski Avatar
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 777
 • Otrzymane podziękowania: 44
Zakończyła swoje rozgrywki Wrocławska Liga Okręgowa.
Drużyna MUKS MDK Śródmieście III Wrocław zajęła 4 miejsce i awansowała do finału B tych rozgrywek, które zostaną rozegrane w niedzielę 26.03.2023.
Gratulacje!

Na ocenę wyników tej drużyny należy zaczekać i można będzie nad tym się zastanowić po tych rozgrywkach finałowych.

Zakończyła rywalizację drużyna MUKS MDK Śródmieście IV Wrocław.
Zajęła 8 miejsce w lidze wśród 10 drużyn i została sklasyfikowana najniżej wśród 4 drużyn z naszego klubu. Te rozgrywki były bardzo potrzebne i pouczające dla tych zawodników i cieszę się, że podjęli trud tej rywalizacji.
Mateusz Uhryn zwykle w dniach ligowych meczów miał akurat ważne starty w drużynie siatkarskiej, a szkoda bo gdy zagrał, to zaprezentował się bardzo dobrze i w 2 swoich partiach zdobył 1 punkt z silnymi graczami posiadającymi I kategorię i do rankigu FIDE uzyskał przelicznik +0,55.
Łukasz Uhryn w tej sytuacji musiał pełnić rolę lidera i zebrał dużo cennych doświadczeń w grze z silnymi graczami. Nie wszystkie szanse wykorzystał i trochę punktów mu uciekło i jego wynik może nie robi zbyt dobrego wrażenia, ale pokazał, że grać potrafi w szachy i pewnie w przyszłości w takiej sytuacji uzyska już więcej. No i się nie zrażał brakiem szczęścia i grał we wszystkich 9 rundach.
Cieszę się, że do gry dla naszego klubu w oficjalnych rozrywkach ligowych powrócił po wielu latach Jacek Majchrowski i w 5 rozegranych partiach zarobił na rankingu FIDE - przelicznik +0.69. Szkoda, że nie mógł wystąpić w 4 ostatnich rundach, bo te terminy okazały się dla niego kolizyjne. Chyba najwięcej serducha włożył w te rozgrywki Kacper Kłys - pokazał wiele ciekawych, pomysłowych akcji, ale nierówna forma doprowadziła go do uzyskania dość przeciętnego wyniku punktowego i rankingowego, ale zagrał wszystkie 9 partii i zdobył 4,5 punktu, a tylko jeden zawodnik w tej drużynie uzyskał więcej punktów od niego. Ambitnie we wszystkich 9 rundach wystąpił Eryk Krawczyk, zdobył 3,5 punktu, ale miał szanse na znacznie więcej. No i te zmarnowane szanse spowodowały, że osiągnął łącznie wynik raczej słaby. Myślę, że w przyszłości może osiągać wyniki lepsze, a ważne jest to, że chęć do gry wykazuje. Najlepszy wynik w drużynie osiągnął Piotrek Sambor, który też wystąpił we wszystkich 9 partiach i zdobył 5 punktów oraz przelicznik do rankingu FIDE +0.83. Najsłabszym ogniwem okazał się niespodziewanie selekcjoner, który nie dogłosił do drużyny - w odpowiednim terminie - dla bezpieczeństwa - dodatkowych zawodników (na przykład siebie lub swojego syna) i w efekcie w ostatnich 2 rundach zabrakło 1 zawodnika i drużyna niepotrzebnie spadła o 1 lokatę niżej w tabeli. PRZEPRASZAM!
Ostatnio zmieniany: 6 miesiąc 3 tygodni ago przez Robert Korpalski.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Gibała
Czas generowania strony: 0.107 s.

Ostatnio na Forum

Top 10

2700chess.com for more details and full list

Gościmy

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.